19 خرداد 1400 . - اخبار عملکرد مسئولین گلستان - اخبار روز اجتماعی - - اخبار روز - اخبار هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گلستان ، گرگان

از بازدید شبانه از زندان گرگان و کشف دستگاه های استخراج رمز ارز و ملاقات و رسیدگی به مشکلات مردم تا .....و آخرین خبر تخلفات احتمالی انتخاباتی

رئیس کل دادگستری گلستان در صدر هیئتی از معاونانش و دادستان مرکز استان و مسئولان زندان ، دیشب از زندان گرگان سرکشی کرد .  از بازدید شبانه از زندان گرگان و کشف دستگاه های استخراج رمز ارز و ملاقات و رسیدگی به مشکلات مردم تا .....و آخرین خبر تخلفات احتمالی انتخاباتی

سرکشی شبانه  مسئولان قضایی گلستان از زندان گرگان / ادامه طرح پایش زندانیان در سال جاری  


مشکلات زندانیان در سرکشی شبانه  مسئولان قضایی گلستان از زندان گرگان بررسی شد .
رئیس کل دادگستری گلستان در صدر هیئتی از معاونانش و دادستان مرکز استان و مسئولان زندان  ، دیشب از زندان گرگان سرکشی کرد .
در این دیدار چهارساعته که پس از اقامه نماز مغرب و عشا آغاز و تا یک بامداد ادامه داشت  مسئولان قضایی از بندهای  مختلف زندان سرکشی و درد و دلهای مددجویان را شنیدند و دستورهای لازم برای پیگیری و رسیدگی درخواست های آنان را صادر کردند .
درخواست مرخصی، کمک به آزادی و اخذ رضایت از شاکیان و کمک به خانواده های نیازمند  بیشترین خواسته های طرح شده در این بازدید از سوی زندانیان بود .
رئیس کل دادگستری گلستان پایان این سرکشی در جمع مددجویان زندان گرگان از ادامه اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان استان  در سال جدید خبر داد و گفت: در قالب این طرح که با دستور رئیس قوه قضاییه اجرا می شود، قضات با حضور در زندان ‌های گرگان و گنبدکاووس با همه زندانیان دیدار و پرونده‌های آنان را بررسی می‌کنند.
هادی هاشمیان ادامه داد: پس از بررسی پرونده‌ها در صورتی که افراد مشمول عفو، تخفیف مجازات و ارفاق باشند، دستورهای قضایی مورد نیاز صادر می‌شود.
وی افزود: کسانی که جرائم غیر عمد و سبک مرتکب شده اند و یا برای اولین بار مرتکب جرم شده باشند از مزایای طرح غربالگری برخوردار می شوند.
وی ادامه داد: بیش از 320 زندانی پارسال در اجرای طرح پایش آزاد شدند.

 

کشف دستگاه های استخراج رمز ارز در کارخانه نیمه فعال
رئیس  دادگاه بخش نوکنده از کشف 46 دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز در این  بخش خبر داد.
علی خانی گفت: این دستگاه ها با گزارش اداره برق در یک کارخانه نیمه فعال کشف و امروز توقیف شد .
وی افزود:  برای مدیرعامل این کارخانه پرونده تشکیل شد.

 

پیگیری مشکلات 77  نفر در ملاقات مردمی مسئولان قضایی گلستان

درخواست ها و مشکلات 77 نفر در ملاقات مردمی امروز مسئولان قضایی استان بررسی و دستور پیگیری صادر شد .
معاون اجتماعی  و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان گفت:  امروز رئیس کل دادگستری گلستان و معاونان او ، پاسخگوی مراجعان بودند  و بیشترین درخواست های طرح شده در ملاقات مردمی ، اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری ، رسیدگی دوباره به پرونده هایی که رای آن ها قطعی شده است ، درخواست مرخصی ، عفو و آزادی مشروط برای زندانیان ، اعلام شکایت در حوزه ی حقوق شهروندی و درخواست رسیدگی زودتر به پرونده ها بود که با دقت از سوی مسئولان قضایی استان بررسی و دستورهای لازم برای پیگیری آنها صادر شد .
حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی با بیان این که  افراد برای حضور در ملاقات مردمی نیاز به وقت قبلی ندارند افزود: در شهرستان ها نیز روسای دادگستری ها و دادستان ها علاوه بر بررسی روزانه مشکلات مردم، یک روز خاص را برای پاسخگویی تمام وقت به مراجعان تعیین کرده اند .

 

حل مشکلات زیست محیطی برای کمک به احیای دوباره واحدهای تعطیل

رئیس کل دادگستری گلستان در دیدار مدیر کل محیط زیست استان بر حل مشکلات زیست محیطی واحدهای تولیدی تاکید کرد .
هادی هاشمیان در این نشست که به مناسبت گرامیداشت هفته حفظ محیط زیست برگزار شد گفت: لازمه رسیدن به توسعه پایدار توجه به محیط زیست است  و امیدواریم با کمک  کارشناسان این مجموعه  برای رفع مشکلات زیست محیطی واحدهای تولیدی تعطیل یا در آستانه تعطیلی چاره اندیشی شود .
هاشمیان از نگاه حمایتی دستگاه قضایی  به محیط زیست هم گفت و افزود: اختصاص دادگاه های تخصصی برای پرونده های زیست محیطی ، تعیین کارگروه ویژه مبارزه با زمین خواری ، شتاب بخشی به روند صدور اسناد  اراضی ملی از جمله تلاش های دادگستری استان برای حفظ محیط  و جلوگیری از دست اندازی به میراث طبیعی استان است .
مدیر کل محیط زیست استان  هم در این نشست برنامه های این سازمان برای حفظ محیط زیست را تشریح کرد و  از امضای تفاهم نامه با بسیج برای پیشگیری از آتش سوزی جنگلها و کمک به مهار به موقع آتش خبر داد .
کنعانی گفت: برای توانمند سازی ساکنان حاشیه پارک ملی گلستان و مشارکت آنان در حفظ این ذخیرگاه ارزشمند  هم  طرح مشترکی را به زودی با اداره کل میراث فرهنگی آغاز می کنیم که در قالب آن روستاییان با تولید دست ساخته های خود و عرضه آن در غرفه ای که در پارک ملی در اختیار انان قرار داده می شود ، علاوه بر کسب درآمد به حفظ پارک هم کمک می کنند .

 

اجرای طرح " حقوق یار " در 4 هزار  حوزه مقاومت بسیج کشور امسال


رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور  از اجرای طرح حقوق یار انقلابی در 4 هزار حوزه مقاومت بسیج کشور تا پایان امسال خبر داد.
سهرابی انبارکی  این خبر را در حضور حقوقدانان بسیجی گلستان اعلام کرد و گفت: در گام نخست اجرای طرح حقوق یار انقلابی ، امسال 4 هزار حقوقدان بسیجی برای حل مشکلات حقوقی مردم  در حوزه های مقاومت بسیج شهرها ، روستاها و محلات مستقر می شوند .
انبارکی افزود: در گام دوم اجرای این طرح ، حقودانان بسیجی در 50 هزار پایگاه مقاومت بسیج طی سالهای 1401 و 1402 مستقر می شوند تا به مردم  مسائل حقوقی را آموزش دهند و پاسخگوی پرسش های حقوقی و قضایی آنان باشند .
وی از آغاز اجرای طرحی برای کمک به تحقق سند تحول قضایی  هم خبر داد و گفت: در قالب این طرح با محوریت بسیج ، بسیج به عنوان نیروی محرکه و هم افزا برای احقاق حقوق عامه به کمک دادستان ها می ایند .
وی ادامه داد: راه اندازی شبکه گسترده ای از بسیجیان برای مبارزه با فساد یکی دیگر از محورهاییست که بسیج برای تحقق سند تحول قضایی به کمک قوه قضاییه می اید .
انبارکی ، باز اجتماعی کردن زندانیان را یکی دیگر از اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح پارسال 5 هزار زندانی جرایم غیر عمد و جرایم عمد سبک شناسایی و با کمک خیران آزاد شدند .
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور در بخش دیگیر از سخنان خود به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت: چشم دشمنان به این انتخابات است و همه باید از همه ظرفیت خود برای حضور پرشور مردم پای صندوق های رای استفاده کنند .
 رئیس کل دادگستری گلستان که ریاست سازمان بسیج حقوقدانان استان را هم برعهده دارد در این جلسه  گفت: امسال و پارسال در مجموع با مشارکت بسیج ، ستاد دیه ، خیران و اداره کل زندان های استان در مجموع 232 نفر از زندان آزاد شدند .
هادی هاشمیان  افزود: بیسیج حقوقدانان ظرفیت خوبی برای کمک به دسترسی اسان و ارزان مردم به متخصین حوزه حقوق است تا با مشورت با خبرگان این بخش ، کمتر گرفتار شوند .
نشست بصیرتی بسیج حقودانان امروز با حضور اعضای بسیج حقوقدانان استان در دادگستری کل برگزار شد .

 

پرونده تخلف انتخاباتی تاکنون در گلستان تشکیل نشده است .


رئیس کل دادگستری گلستان امروز در مراسم معرفی رئیس جدید دادگستری شهرستان گمیشان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: این انتخابات مهم و سرنوشت ساز است و علیرغم تلاش های دشمنان در مایوس کردن مردم از صندوق های رای ، مطمئنا روز انتخابات ،  حماسه ای دیگر در تاریخ ایران اسلامی خلق خواهد شد.
هادی هاشمیان افزود: مردم شهرستان گمیشان، دوره قبل رتبه اول مشارکت در انتخابات  استان را داشتند و ان شاء الله این دوره هم مشارکت خوبی خواهند داشت .
هاشمیان افزود: ستاد های پیشگیری و رسیدگی به تخلفات احتمالی انتخاباتی در همه شهرستان های استان تشکیل شده و تبلیغات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را رصد می کنند و تاکنون  پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده  که نشان  از قانونمداری مردم  و مسئولین است.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این مراسم رونق تولید و کمک به توسعه استان را از اولویت های قوه قضاییه برشمرد و گفت: رئیس دادگستری شهرستان گمیشان هم در حضور خود در این شهرستان ماموریت دارد بر کمک به رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی تعطیل این شهرستان تمرکز کند.
کاهش جمعیت کیفری ، استفاده از ظرفیت های قانون برای صدور آرای جایگزین حبس ، رسیدگی به پرونده های مسن و سرعت و کیفیت رسیدگی ها از دیگر مواردی بود که در مراسم امروز رئیس کل دادگستری گلستان بر توجه به آن تاکید کرد.
در مراسم امروز هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان ، حکم ریاست دادگستری شهرستان گمیشان را به علی اکبر قنبرزاده که  چند سالی سمت دادستانی این شهرستان را بر عهده داشت ، ابلاغ کرد .
محمد تازیکه بالاجلینی رئیس دادگستری این شهرستان هم به ریاست دادگستری کردکوی منصوب شد .

 

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد موجب اقتدار کشور است مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند + عکس رئیسی: 25 نفر از مجموعه بانک مرکزی دستگیر کردیم/ پرونده‌های متعددی محصول ارز 4200 تومانی است نقش رای اولی‌ها در انتخابات ۲۸ خرداد/ ظلم دولت به جوانان «سفرهای استانی» با عکس‌های سیاه و سفید! تاکید رئیسی بر ایجاد اشتغال، رونق تولید و گردشگری در لرستان رهبر معظم انقلاب چهارشنبه ساعت ۲۰ با مردم سخن می‌گویند غفوری‌فرد: آیت‌الله رئیسی می‌توانست خیلی حرف‌ها را در مناظره بگوید، اما بخاطر اخلاق نگفت زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ کاری نکنیم انتخابات ۹۲ تکرار شود اهل سنت گلستان حضور حداکثری پای صندوق های رای خواهند داشت سه برادری که زاکانی به آنها اشاره کرده است چه کسانی هستند ؟ قدردان ۴ نامزد انقلابی هستیم امّا به نفع رئیسی انصراف دهند حمایت مولوی عبدالحمید از آیت الله رئیسی + متن بیانیه جای کسانی که آلوده به رانت و فساد باشند در دولت نیست/ آقای روحانی باید پاسخگوی مساله بنزین باشد/ بازداشتی‌های آبان همگی عفو شده‌اند/ هیچ فیلترینگی در دوران من در قوه قضائیه انجام نشده است/ بانک‌های یکی از موانع تولید شده‌اند سومین مناظره انتخاباتی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جایگزین این نظام جمهوری اسلامی اگر خدای نکرده سرنگون شود چیست؟! تورم و نقدینگی چگونه مهار خواهد شد؟ حکمی برای انتشار عمومی دلایل عدم احراز صلاحیت داوطلبان وجود ندارد رئیسی: باید به رهاشدگی منابع طبیعی پایان داد/ امکان جهش صادرات 20 میلیارد دلاری به 50 میلیارد دلار مسکو: روابط روسیه با اتحادیه اروپا رو به نزول است زاکانی: مذاکرات برجام را ادامه می‌دهیم اما از موضع مطالبه انتخابات و تکلیف شرعی ۲۵۹بیمار مبتلا به کرونا در گلستان بستری اند/ تزریق دوز دوم واکسن کرونا به 13830 نفر حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای مهمترین قدرت دربرابر دشمن است جلوی تخلف را از هر ناحیه ای که باشد میگیرم/ گلستان با «مدیریت جهادی» به مرکز صادرات تبدیل می شود جزئیات دستگیری یکی از سرپل‌های اصلی گروهک سلطنت‌طلب در مازندران پیام مهم سیدحسن نصرالله چه بود؟ واکنش کاربران توییتر به حاشیه‌سازی مدرک دکتری مهرعلیزاده؛ دم خروس دکتری ساختگی بیرون زد! اگر کسی از درد خوزستانی دردش نیاید باید به خودش شک کند/اگر برخی فکر می‌کنند که با ترکش‌های تهمت‌ها و متلک‌هایشان، ما از میدان به در می‌رویم سخت در اشتباه هستند رای ندهید دولت سوم روحانی سر کار می آید «بشمار ۱۰» کنایه‌آمیز هواداران رئیسی در خوزستان+ فیلم فعالیت گسترده ستادهای جوانان آیت الله رئیسی در سراسر استان گلستان همتی همان روحانی است به روایت تصویر مدیریت ضعیف بانک مرکزی منشا فسادهای گسترده اقتصادی/ مدیران بانک مرکزی چگونه ۱۸۰ میلیون دلار از سرمایه کشور را تحویل قاچاقچیان دادند؟ خصوصیات کاندیدا ریاست جمهوری از دید آیت الله بهجت بلوف کارگزاران را باور کنیم یا جا زدن خاتمی را؟! صدای بی صداها یا صدای روحانی؟! از بازدید شبانه از زندان گرگان و کشف دستگاه های استخراج رمز ارز و ملاقات و رسیدگی به مشکلات مردم تا .....و آخرین خبر تخلفات احتمالی انتخاباتی فتح الفتوح بزرگ سردار قاآنی در منطقه +جزئیات رئیسی: هر روز یک بمب در سفره مردم منفجر شد/ محسن رضایی: مشکلات مردم با حرف‌ مفت حل نمی‌شود/ تا پایان انتخابات هستم/ جلیلی: تحریم ها برطرف نشد، بعد می‌گویند جام اخلاق را بردیم/ همتی: من صدای بی‌صداها و قدرت بی‌قدرتان هستم/ مهرعلیزاده: حرفم درباره شش کلاس سواد رئیسی درست بود/ زاکانی: چرا حامیان کولبرها جلوی قاچاق را نگرفتند/ انتقاد نامزدها از روند مناظره+فیلم زاکانی: تحریم‌ها 20 درصد تأثیر دارد/ روحانی همه بار مقابله با کرونا را به دوش نمکی انداخت میراث روحانی| دولت تدبیر و امید فقط 9 هزار بیکار را شاغل کرد/ انحراف 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه مطالبات از نامزدهای ریاست‌ جمهوری در آستانه مناظره دوم؛ مردم در «فارس‌ من»: دروغ ممنوع! زنگ خطر افزایش مصرف برق با گرم‌تر شدن دمای هوا/ هفته آینده احتمالا خاموشی خواهیم داشت رئیسی: قیمت خودرو عادلانه نیست/ باید نظارت‌ها کامل شود تا گران‌فروشی صورت نگیرد شعب اخذ رأی در گلستان ۱۰ درصد افزایش یافت مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان شد تایید نهایی 93 داوطلب شوراهای اسلامی شهر کلاله و فراغی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی می شود آغاز فعالیت میدانی ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در گلستان