18 مهر 1399 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

اشرار و اوباش سرمایه اجتماعی جدید اصلاح‌طلبان/ چرا جریان اصلاحات «اقتدار» را هدف گرفته‌ است؟ +تصاویر

هفته گذشته، انتشار ویدیوهایی از مواجهه «محراب قاسم‌خانی»(نویسنده برنامه‌های طنز) و دخترش با متهمی که با خشونت در زورگیری از دختر قاسم‌خانی، رعب و وحشت شدیدی به جان او و خانواده‌اش انداخته بود، خبرساز شد. اشرار و اوباش سرمایه اجتماعی جدید اصلاح‌طلبان/ چرا جریان اصلاحات «اقتدار» را هدف گرفته‌ است؟ +تصاویر

فته گذشته، انتشار ویدیوهایی از مواجهه «محراب قاسم‌خانی»(نویسنده برنامه‌های طنز) و دخترش با متهمی که با خشونت در زورگیری از دختر قاسم‌خانی، رعب و وحشت شدیدی به جان او و خانواده‌اش انداخته بود، خبرساز شد.

قاسم‌خانی در این ویدیوها آشکارا از این متهم بازداشت‌شده خشمگین است و واضح است که اگر می توانست خشم خود را به صورت فیزیکی روی فرد زورگیر خالی می کرد و البته هر پدری که دختری نوجوان دارد و دخترش چنین تجربه تلخ وحشتناکی را از سر گذرانده باشد، به احتمال قوی حق را برای قاسم‌خانی قائل است. اما نکته این‌جاست که  مهراب‌ قاسمی، از شمار «سلبریتی»هایی بود که در مناسبت‌های مختلف، پایه‌ی ثابت کارزارهای تبلیغاتی-رسانه‌ای علیه قوه قضاییه و در دفاع از مجرمین امنیتی بود.

مدتی است که طراحان سناریوهای تبلیغاتی سنگین علیه نظام، روی قوه قضاییه تمرکز کرده‌اند و این ماجرا با هشتگ «اعدام نکنید» برای سه مجرم جرایم خشن مسلحانه و زورگیری شروع شد و با ماجرای برادران افکاری(به ویژه نوید)، که یک مامور حراست آبفای شیراز را به ضرب چاقو به شهادت رساندند، ادامه یافت. البته جدای از ازماندهی‌شدکارزار هماهنگ و سه جاد فشار سنگین و فرساینده روی قوه قضاییه، در داخل کشور هم برخی عناصر رسانه‌ای یتلویزیون‌های ضدایرانی و ضدانقلاب چون «من و تو»، «اینترنشنال» و «بی بی سی فارسی» برای ایک جریان خاص وارد این پازل شدند و به صراحت به وکیل مدافع «قاتلان»، از بغض جمهوری اسلامی تبدیل شدند. این پایگاه در گزارشی به یکی از کانون‌های اصلی این هجمه‌های تبلیغاتی  در داخل کشور، یعنی وابستگان حزب «اتحاد ملت» (بدیل حزب منحله مشارکت) پرداخت

جالب این‌جاست که فردی به نام «مهدی محمودیان»(از اعضای سابق شورای مرکزی این حزب) که نقش کلیدی در این کارزار رسانه‌ای ضدنظام و ضد قوه قضاییه دارد، روز یک شهریور گذشته در توئیتی مدعی شد که حکم سه سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت اجتماعی به واسطه فعالیت تبلیغاتی علیه نظام به او ابلاغ شده، لیکن او در هفته‌های اخیر با شیب تندتری به فعالیت‌های مسموم و ضدامنیتی خود ادامه می دهد! حال، یا ابلاغ حکم محکومیت توسط او یک دروغ برای بازارگرمی بیشتر بوده، یا این که در ساختارهای دستگاه قضایی، نوعی مماشات مبهم نسبت به اجرای حکم کسانی وجود دارد که در داخل کشور عملا، رسما و با «افتخار» به بوترین ایران‌اینترنشنال و بی بی سی فارسی تبدیل شده‌اند. 

اما در یکی دو روز اخیر، انتشار تصاویری از برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با اوباش و اشرار سابقه‌دار در برخی محلات تهران، که اخیرا با تجاهر و گردنکشی به ایجاد ناامنی فیزیکی و روانی برای شهروندان پرداخته‌اند، بار دیگر بهانه‌ای شد تا باز عناصر همان «کانون» فعال در کارزارهای ضدنظام در داخل، این‌بار بخشی دیگر از منظومه امنیتی کشور، یعنی ناجا را مورد هدف قرار دهند.

حقیقت آن است که در ماه‌های گذشته، بنا به دلایل مختلف، از جمله برخی شیوه‌ها و سیاست‌های سهل‌گیرانه در دستگاه‌های انتظامی و امنیتی و همچنین وقوع مشکلات حاد اقتصادی، میزان تجاهر و قدرت‌نمایی اوباش و اشرار در سطح پایتخت و شهرهای بزرگ دیگر کشور، به طرز ملموسی افزایش یافته است.

در هفته‌های اخیر، ویدیوها و تصاویر زیادی از اوبا نزاع‌های گنگستریش، حملات با قمه، رجزخوانی اشرار و امثالهم در فضای مجازی منتشر شده است. حتی در سطح پایتخت، اخیرا شاهدیم در یک ساعات خاص، اشراری که مثلا در صفحات اینستاگرام همدیگر را یافته‌اند و با هم وعده کرده‌اند، به صورت دسته‌های موتورسوار و مسلح به سلاح‌های سرد، با هیاهو در شهر جولان می دهند. این فیلم‌ها و صحنه‌ها، علامت خوبی به کف جامعه ارسال نمی کند و قطعا در ضربه زدن به امنیت روانی جامعه تاثیرات جدی دارد.

از همین رو، نیاز بود و انتظار هم می رفت که مسوولان محترم ناجا دست به مانوری در دو وجه عملی و نمادین، برای تغییر این معادله بزنند و بار دیگر علامت «امنیت اجتماعی» به جامعه ارسال شود و در نقطه مقابل، فضای ذهنی اشرار(که متاسفانه در عدم نظارت، در حال جولان دادن در شبکه‌های اجتماعی و قدرت‌نمایی مجازی هستند) ناامن شود.

البته، به صور قطع توفیق این نوع اقدامات، مستلزم هماهنگی کامل با دستگاه محترم قضایی است تا این اوباش به همان نسبت که در عرصه میدانی با برخوردهای سخت و «خرد کننده» مواجه می شوند، در محاکم قضایی هم با صدور حکم‌های سنگین کیفری نقره‌داغ شوند تا این پازل تکمیل گردد. در همین راستا، سخنان چند روز قبل ریاست محترم قوه قضاییه، حجت‌الاسلام رییسی، مبنی بر این که «رافت» و «رحم» نباید شامل اشرار و برهم‌زنندگان امنیت اجتماعی شود، امیدواری زیادی در باب این موضوع ایجاد کرد.

 

اما از سوی دیگر شاهدیم، که جریاناتی از مدتی قبل، با اهدافی مشخص، در جهت کوبیدن و تخریب همین دو ستون ایجاد «اقتدار امنیت‌ساز» توطئه‌ای پیجیده طراحی کرده‌ که هم قوه قضاییه و هم نیروی انتظامی و هم سایر نیروهای امنیتی را بعد از یک نبرد سنگین و فرساینده تبلیغاتی، در افکار عمومی لکه‌دار و دیوگونه جلوه دهند و وادار به عقب‌نشینی نمایند.

آگاهان به خوبی می دانند که در پس ماجرای پر سر و صدای «نوید افکاری»، یک هدف بسیار کثیف برای شکستن یک خط قرمز امنیتی بزرگ(که در همه جای دنیا، از جزایر میکرونزی و بورکینا فاسو تا آمریکا و روسیه خط قرمز است) نهفته بود که همانا ریختن قبح کشتن «مامور امنیتی» و حتی تبدیل کردن آن به یک «حماسه» بود. این که شهید حسن ترکمان(که توسط افکاری ترور شد) کارمند حراست یک نهاد دولتی بود، قرار بود تبدیل به نقطه کانونی آن کارزار مسموم تبدیل شود که خوشبختانه با قاطعیت قوه قضاییه در اجرای حکم اعدام تایید شده قاتل، راه را بر ادامه آن کارزار بست.

حالا اما با انتشار تصاویر برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با اشرار و حرکات نمادین در خرد کردن نمادین هیمنه پوشالی آنان، باز همان قلم‌ها و زبان‌های آشنا(که در کارزارهای قبلی علیه نظام هم نقش آفرین بودند) به جنبش درآمده تا ناجا را زیر سوال ببرد و از مشتی اشرار و اوباش مسلح که در انجام جرم‌های خشن علیه مردم عادی(از سنخ دختر مهراب قاسم‌خانی)، سبعیت و وحشی‌گری به کار می برند و به صورت «گنگ»های مکزیکی، در دسته‌های موتوری و قمه به دست جولان می دهند، دفاع می کنند.

باز امثال «حسن یونسی»، «مهدی محمودیان» و وابستگان به طیف‌های رادیکال اصلاحات با فریادهایی تحت پوشش «حقوق بشر»، دقیقا در راستای همان پروژه تعریف‌شده، یعنی «اقتدارزدایی» از نظام و «امنیت‌زدایی» از کف جامعه، به نیروی انتظامی حمله می کنند. البته در این میان بعضا شاهدیم که کسانی که نام «انقلابی» را یدک می کشند و «نان» اصولگرایی می خورند نیز در همین پازل خطرناک قرار می‌گیرند که دلایل و انگیزه‌های این افراد نیز جای بررسی جدی دارد.

 

در این میان، توئیت «حسن یونسی» (آقازاده علی یونسی، وزیر اطلاعات خاتمی و مشاور روحانی) بخشی از نیات این طیف را آشکار کرد. او با منشن توئیتی از زوج این روزهای خود، یعنی مهدی محمودیان، نوشت:

" مدتی قبل در یک نهاد عالی امنیتی مصوب شده بود که در مهرماه، صدها نفر از اوباش محلات تهران بازداشت شوند؛ با این مقدمه که در صورت بروز ناآرامی خیابانی در پاییز امسال، این افراد موجب تشدید ناامنی خواهند شد."

به بیان دیگر، این «آقازاده» امنیتی نزدیک به طیف «اتحاد ملت»، ضمن ادعا درباره تصمیمات (احتمال قوی محرمانه) یک نهاد امنیتی، سعی می کند ماجرا را نه تلاشی برای شکست هیمنه اوباش، که یک مساله «سیاسی» جلوه دهد و تلویحا نظام را به تلاش برای «سرکوب»، آن هم نه اوباش، که «معترضان مدنی»(به تعبیر این طیف و همکاران فرامرزی اینان) متهم کند.

یونسی در واقع این پیام را می دهد که «حقوق بشر» و «دادرسی عادلانه» و شعارهای امثال این صرفا بهانه است و هدف زمینه‌سازی برای تکرار «آبان 98» است، با این تفاوت که به خیال باطل این‌ها، اقتدار دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی نظام تا آن موقع، با کار رسانه‌ای سنگین، بی‌وقفه و مداوم تخریب شود و این دستگاه‌ها به موضع انفعال بروند و در صورت وقوع شورش با میدان‌داری «اوباش مسلح»، دست نظام در برخورد بسته باشد.

البته، جریانی که در گعده‌های خود، رویای به خیابان کشاندن «سه میلیون نفری» را می‌بافد، باید هم این‌گونه در نقش «ستون پنجم» برای بسترسازی شورش عمل کند.  بی‌درایتی و انفعال تقریبا کامل دولت اعتدال (که به گفته محمدرضا خاتمی، اصلاح‌طلبان تضمین آن بوده‌اند) در مدیریت معیشت مردم و حتی سرباز زدن از اجرای روش‌های امتحان‌پس داده‌ای چون کالابرگ و نظارت بر بازار کالاهای اساسی، خواسته یا ناخواسته، تکمیل‌کننده این پازل شوم است، چرا که سال گذشته هم، بی درایتی (در واقع افتضاح مدیریتی) دولت در اعلام اصلاح قیمت بنزین، آتشی را به جان کشور انداخت که در نهایت با مدیریت رهبری و هزینه از اعتبار شخصی، خاموش شد.

 

 

 

برچسب ها: قاسم‌خانی متهم بازداشت‌شده مهراب‌ قاسم سلبریتی تبلیغاتی-رسانه‌ای علیه قوه قضاییه دفاع از مجرمین امنیتی طراحان سناریوهای تبلیغاتی سنگین علیه نظام قوه قضاییه ماجرا با هشتگ «اعدام نکنید» سه مجرم جرایم خشن مسلحانه و زورگیری ماجرای برادران افکاری نوید مامور حراست آبفای شیراز شهادت کارزار هماهنگ تلویزیون‌های ضدایرانی ضدانقلاب من و تو اینترنشنال جریان خاص وکیل مدافع «قاتلان» وابستگان حزب «اتحاد ملت» حزب منحله مشارکت مهدی محمودیان ارزار رسانه‌ای ضدنظام و ضد قوه قضاییه محرومیت از فعالیت اجتماعی فعالیت تبلیغاتی علیه نظام فعالیت‌های مسموم و ضدامنیتی ایران‌اینترنشنال و بی بی سی فارسی انتشار تصاویری از برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با اوباش و اشرار محلات تهران ایجاد ناامنی فیزیکی و روانی برای شهروندان دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ویدیو تصاویر نزاع‌های گنگستریش رجزخوانی اشرار در سطح پایتخت موتورسوار و مسلح ای سرد هیاهو در شهر جولان اوباش ریاست محترم قوه قضاییه حجت‌الاسلام رییسی رافت رحم برهم‌زنندگان امنیت اجتماعی اصلاح طلبان روحانی اراذل و اوباش اوباش سالاری حسن ترکمان سید ابراهیم رئیسی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
دولت روحانی رکورد را شکشت!! // دولت دوازدهم بدهکارترین دولت تاریخ را به رئیس جمهور بعدی تحویل می دهد!! جزئیات واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به «حساب خاص» رئیس‌جمهور سوء استفاده عظیم برخی از کارخانه های آرد از محل دو نرخی بودن آرد و فرار مسئولین از پاسخگویی+جزئیات مفقودی شناور لایروب در شیلات گلستان/ آقای استاندار! بی خیال بیت المال,این متهمین کلان را مجددا مورد حمایت و تشویق قرار دهید!!/ متهمین فساد کلان شیلات گلستان از ریزترین و کوچکترین اموال و منافع بیت المال هم نگذشته اند +سند افغانستان بار دیگر زخمی تروریسم کور شد/ امشب ‎ایران، ‎داغدار است راکت 900؛ مرسدس بنز 515 هزار دلاری فقط 10 دستگاه! (+فیلم و عکس) هشدار معاون دادستان به وزیر صمت+سند جزئیات و نکات مهم از نامه تهدیدآمیز حجاریان به پسر شجریان سخنان بدون واسطه "نسرین ستوده" و "کایلی مور گیلبرت" با مسئولان قضایی انتقاد صریح رهبر انقلاب به اقدام برخی ها در برخورد با دولت و رئیس جمهور/ دستور امروز رهبر انقلاب خطاب به دولت برای رسیدگی به بیکارشدگان در اثر کرونا / برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونا همسر و دختر محمود واعظی،/ رییس دفتر رییس جمهوربه قرنطینه رفت فیلم ,عکس و جزئیات کامل ماجرای درگیری دختر آبادانی با حراست پالایشگاه آبادان این یکی از سیاه‌ترین عکس تاریخ ایران است/ هجوم مردم ایران بطرف روده کثیف گوسفند+جزئیات فیلم و متن سخنرانی انقلابی و آتشین سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس تماس تلفنی آیت الله رئییسی با خانواده شهید آمر به معروف و نهی از منکر محمد محمدی+جزئیات هشدار! وارد حاشیه سازی باچاشنی عملیات روانی دولت ناکارآمد و بی دبیر و مافیای ثروت و قدرت غربگرای شیخ حسن نشوید!!! رای متهمان پرونده معروف به انفجار سراتو گلشهر گرگان صادر شد نگاه به خارج داشتن یکی از علل نداشتن بصیرت است/نتیجه خیانت حیله گران و یارانشان علت پذیرفتن حکمیت اجباری از سوی حضرت امیر و صلح امام حسن مجتبی ع بود+گزارش تصویری آیا روحانی استیضاح خواهد شد؟/ آیا اگر روحانی استیضاح شود کشور دچار آشوب و هرج و مرج می شود؟/ استیضاح روحانی از استیضاح بنی صدر سخت تر و دردناک تر نیست پیام سردار سلیمانی در پی شهادت آمر به معروف بسیجی محمد محمدی توسط اراذل و اوباش در محله تهرانپارس برای اصلاح مسیرهای منجر به فساد نباید منتظر تغییر یا تصویب قوانین تازه بود پلیس خسته و دستگاه قضایی تماشاچی!!! لحظه ای خدمت به مردم را متوقف نخواهیم کرد/همچنان در خدمت مردم آسیب دیده از سیل خواهیم بود آسیب شناسی دادگاه های ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی علی اصغر پیوندی، رئیس سابق هلال احمر در دولت روحانی محکوم شد/ ریاست هلال احمر، توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر و بازداشت شده بودجزئیات و عکس فرار رئیس جمهور از برگزاری تعطیلی جلسه سران قوا توسط/ بی تفاوتی روحانی نسبت به مشکلات شدید اقتصادی مردم جزئیات انتقاد شدیداللحن «رحیم‌پور ازغدی» از حسن روحانی برخورد گلوله جنگی به یک واحد مسکونی در روستای اوزان، بخش منجوان خداآفرین سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان و قربانیان کووید-۱۹ در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد+جزئیات زمان مناسبی برای استیضاح رییس جمهور نیست 33درصد دانش آموزان گرگانی از آموزش حضوری استفاده می کنند استیضاح روحانی در شرایط فعلی تبعات مناسبی ندارد بازداشت تعدادی از کارکنان شهرداری شهادت مظلومانه محمد محمدی بسیجی آمر به معروف توسط در حمله اراذل و اوباش+فیلم ناراحتی وزیر بهداشت به اوج رسید" طرف ماسک نمی‌زند می‌گوید من قبول ندارم!/ کدامیک از پروازها منطبق با پروتکل است/ یک اتوبوس به ناوگان اضافه نشد/ گفتیم جاده ببندید، جاده‌ها بسته شد؟/ چند نفر به خاطر ماسک نزدن جریمه شدند؟/ فقط ما باید انتهای این رودخانه جنازه جمع کنیم؟/ کجای دنیا وزیر بهداشت التماس می‌کند؟/ چه کسی باید مشکلات را حل کند/ اگر قرار شود عدم توفیق را به پای ما بنویسند دهان من باز خواهد شد کواکبیان: هرچه می‌کشیم از دولت روحانی است/دولت با رئیس مجلس همکاری زیادی کرد، نه با اصلاح‌طلبان مجلس. اصلاح‌طلبان هم واقعاً نمی‌توانستند کاری انجام دهند. بسته خبری شماره یک - آخرین اخبار دادگستری استان گلستان قیمت نان تا پایان امسال افزایش نمی‌یابد برگزاری ۳ رویداد نمایشگاهی در استان گلستان با مجوز ستاد کرونا/ بازدید عمومی نداریم دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بهبود خدمات دفاتر قضایی بازتاب جهانی افزایش جان باختگان کرونا در ایران +جزئیات مومو کیست؟/ماجرای «مومو» و فوت مانی پور حامدی پسربچه اهوازی به کجا رسید؟ | این زن ترسناک قاتل پسر ۱۱ ساله بود؟ ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۳ متهم دیگر+گزارش تصویری موضوع سند امنیت قضائی، حق الناس است/ اجرای سند امنیت قضائی، نیازمند عزم و اراده جدی هستیم پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی +عکس انتصاب ۷ بخشدار و معاون عمرانی در شرق گلستان جزئیات ماچرای ۱۹ کامیون داروی قاچاق لیست بلند سلاح‌هایی که ایران می تواند بفروشد/ کسب درآمد از راه امنیت؛ نتیجه اقتدار‌ دفاعی‌ مجلس یک فوریت طرح حمایت از افشاکنندگان فساد را تصویب کرد