جهان نیوز 19 اسفند 1400 اخبار روز سیاسی - اخبار روز ،

اصلاح طلبان(امروز): نگران کولبران و انفجار گرسنگان!/ اصلاح طلبان(زمان روحانی): دغدغه مردم رفع حصر است/ نگران از جراحی موضعی کروبی +تصاویر

ناقض عجیبی است. اینکه با مفسد دانه درشت اقتصادی رفیق گرمابه و گلستان باشی و تصویر «کله پاچه» خوری تان در رسانه ها منتشر شود. و اینکه همزمان با التهاب قیمت دلار در دولت روحانی، «عمل جراحی موضعی کروبی» را به عنوان تیتر اصلی روزنامه انتخاب کنی و حالا اینگونه وانمود کنید که دلسوز مردم و نگران وضعیت کولبران هستید! اصلاح طلبان(امروز): نگران کولبران و انفجار گرسنگان!/ اصلاح طلبان(زمان روحانی): دغدغه مردم رفع حصر است/ نگران از جراحی موضعی کروبی +تصاویر

رفتار دوگانه اصلاح طلبان با مخاطبان خود و البته افکار عمومی، امری غیر قابل انکار است. مقایسه دغدغه رسانه های جریان اصلاحات در اتخاذ مواضعی که در دوران حاکمیت خود اخذ می کردند با امروز که توسط مردم کنار زده شده اند، به وضوح حاکی از یک عدم صداقت است.

چندی پیش «محمد مهاجری» فعال اصلاح طلب و از حامیان روحانی در مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود: «امروزه بیش از ۷۵ درصد اقتصاد کاملا دست دولت است». این ادعای مهاجری در حالی است که اصلاح طلبان در دوران روحانی و به وقت انتقادهای گسترده مردم به ناکارآمدی روحانی می گفتند نهایتا ۲۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است!

الان: انفجار گرسنگان در راه است/ زمان روحانی: سارق سرمایه معلمان قهرمان است!
حال در موردی دیگر روزنامه اصلاح طلب آرمان درباره انفجار گرسنگان در خیابان مطلبی منتشر کرده و نوشته است: «واقعیت این است که در شرایط کنونی اغلب کارگران در وضعیت نامناسب اقتصادی زندگی می‌کنند و بسیاری از مغازه‌داران با رکود مشتری مواجه هستند. از سوی دیگر بیکاری روزبه‌روز در جامعه در حال افزایش است. وضعیت به شکلی شده که شرکت‌های خصوصی یا به حالت نیمه تعطیل درآمده‌اند یا اینکه مجبور شده‌اند کارکنان خود را اخراج کنند. در نتیجه گرانی‌های اخیر جامعه را عصبی کرده و جامعه در آستانه در یک انفجار جمعیتی قرار گرفته است. این اتفاق اگر امروز رخ ندهد بدون شک در آینده نزدیک رخ خواهد داد.»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «برخی عنوان می‌کنند مردم برای آزادی به خیابان‌ها می‌آیند. این در حالی است که لیدر مردم گرسنگی آنهاست. یعنی مردم بر اثر گرسنگی به خیابان‌ها می‌آیند. با این‌وجود واکنش مردم نسبت به گذشته شدیدتر خواهد شد و ممکن است پیامدهای غیرقابل جبرانی برای جامعه به همراه داشته باشد.»

در ادامه این مطلب آمده است: «جهت‌گیری دولت به سمتی است که در سال آینده نه‌تنها فقر از بین نمی‌رود، بلکه میزان فقر و تورم در جامعه بیشتر نیز می‌شود...مردم توانایی تحمل این وضعیت را ندارند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند باید منتظر انفجار گرسنگان باشید. تردید نکنید که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند اگر امسال انفجار گرسنگان صورت نگیرد در سال آینده صورت خواهد گرفت.»

فارغ از آنکه برخورد جریان اصلاح طلب و رسانه های منتسب به این طیف با اقشار مختلف مردم کشورمان، برخوردی توهین آمیز و البته تحقیرآمیز است، در ماههای اخیر رسانه ها و فعالین اصلاح طلب چندین بار آدرس خیابان را برای آشوب و التهاب اعلام کردند.ظاهرا افراطیون اصلاح طلب برای آتش زدن بانک و آمبولانس و اورژانس و تاکسی و پمپ بنزین و مغازه مردم و... دلتنگ شده اند.

به گزارش مشرق، در دولت روحانی به واسطه فساد صندوق ذخیره فرهنگیان، حقوق معلمان تضییع شد. اما جریان اصلاح طلب در آن مقطع بجای دفاع از فرهنگیان و معلمان، جانب مفسدان گردن کلفت را گرفت و با ادعاهایی همچون «ظلم به کارآفرین برتر»، «متهم اشتباهی»، «تسویه حساب شخصی نماینده دادستان با متهم» و...جماعتی را که سرمایه معلمان و فرهنگیان را دزدیده بود، مظلوم و قهرمان جلوه داد.

مشکلات فعلی میراث دولت اصلاح طلبان است؛ اما این طیف با «پررویی نجومی» حاضر به پذیرش مسئولیت اقدامات خود نیست. در دولت قبل رئیس جمهور وعده گشایش ۱۰۰ روزه را مطرح کرد اما در پایان دولت اول ادعا کرد که «آدم مگر دیوانه است که وعده گشایش ۱۰۰ روزه بدهد»! نکته قابل تأمل اینجاست که وی در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مجددا ادعای گشایش اقتصادی ۱۰۰ روزه را مطرح کرد!

در دولت قبل و آن هم در ماههای پایانی، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند؟ گفت: دعا کنید! در دولت قبل وزیر راه و شهرسازی به نساختن مسکن برای مردم افتخار می کرد.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از مطالبات مردم مربوط به حوزه معشیت و اقتصاد است. همان حوزه ای که در ۸ سال حضور اصلاح طلبان در دولت قبل مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفت. دولت رئیسی در ماههای اخیر برای بهبود معیشت و آواربرداری از خرابه ای که «دولتِ اصلاح طلبان» بر جای گذاشت، اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

جریان تندروی اصلاح طلب بی وقفه در تلاش است تا تجمعات و اعتراضات اصناف مختلف که نتیجه کارنامه «دولتِ اصلاح طلبان» است را به آشوب و التهاب خیابانی بدل کند. ویلاهای چند هزارمتری و هیات مدیره هلدینگ های اقتصادی برای اصلاح طلبان، کف خیابان هم برای مردم!

الان: گزارش نویسی از رنج کولبران/ زمان روحانی: دغدغه همه مردم رفع حصر است!
روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «رنجی که به کول می کشند» نوشت: «فقط «سیروان» را صدا می‌زنند. هر کولبری از صخره‌های «سیاه کوه» و «لک‌لک» و «دولان» و «قاعد مست» و «نوری» و «کشتارگاه» پرت شود، تیر بخورد، یخ بزند، بمیرد، کاسبکارها، کولبرها، مردم «بیتوش»، فقط «سیروان» را صدا می‌زنند. سیروان تا امروز، ۲۳ جنازه کولبر به کول کشیده و ۳۵ کولبر مجروح را به بیمارستان «سردشت»؛ دو کیلومتر دورتر از «سیاه کوه» رسانده است.»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «چه تناقضی هست در سرشت کولبری؛ کولبری که نمی‌داند زنده از کولبری برمی‌گردد، می‌رود کولبری که زنده بماند. سیروان، کیلومترها از من دور بود ولی داغی استیصال از خستگی کولبری، از خلل و فرج واژه‌ها، از بیتوش تا تهران می‌رسید.»تناقض عجیبی است. اینکه با مفسد دانه درشت اقتصادی رفیق گرمابه و گلستان باشی و تصویر «کله پاچه» خوری تان در رسانه ها منتشر شود. و اینکه همزمان با التهاب قیمت دلار در دولت روحانی، «عمل جراحی موضعی کروبی» را به عنوان تیتر اصلی روزنامه انتخاب کنی و حالا اینگونه وانمود کنید که دلسوز مردم و نگران وضعیت کولبران هستید!

«الیاس حضرتی» مدیرمسئول روزنامه اعتماد، در مجلس دهم رئیس کمیسیون اقتصادی بوده است. همان مجلسی که با دهن کجی به مطالبات عدیده معیشتی و اقتصادی مردم، درگیر کمیته رفع حصر و سیاسی کاری های مرتبط با آن بود.

همان مجلسی که نماینده اصلاح طلب آن در روز روشن گفت: «در اهواز، زاهدان، کرمانشاه، ملایر، همدان، اصفهان و...منتظر بودم مردم از ریزگردها، فقر، بیکاری و...شِکوه کنند، اما رفع حصر خواسته اصلی بود!».

به نظر شما حامیان و بانیان پرونده هایی از جمله کرسنت، توتال، صندوق ذخیره فرهنگیان، هفت تپه، رشت الکتریک، دلار ۴۲۰۰ تومانی، عظام، کروز، استات اویل، حقوق های نجومی و... صلاحیت اظهارنظر درباره مشکلات معیشتی مردم را دارند!؟

روزنامه اعتماد- ۴ بهمن ۱۴۰۰- در مطلبی با عنوان  «تبعات تورمی هجوم وام بدون ضامن به بازارها»نوشت: «به نظر می‌رسد پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، سیستم بانکی جذابیت بیشتری برای سیاستگذاران و تصمیم‌گیران پیدا کرده؛ چراکه پس از تکلیف بانک‌ها به ارایه تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی به طرح نهضت ملی مسکن، در اقدامی دیگر قرار است نظام بانکی وام زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن به واجدین شرایط بدهد
این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «قرار است به مشمولان طرح وام بدون ضامن تا ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شود.» حمله این روزنامه اصلاح طلب به طرح جدید بانک ها برای ارائه تسهیلات به مردم در حالی است که مدیرمسئول این روزنامه- الیاس حضرتی- نماینده ادوار مجلس و از جمله در دوره های ششم و دهم بوده است. وی ارتباط نزدیکی با شهرام جزایری داشته است. نکته قابل توجه اینجاست که شهرام جزایری در دوره مجلس ششم به دفعات به مجلس و کمیسیون اقتصادی تردد داشت و از جمله طرح‌هایی که با پیشنهاد وی در دستور کار قرار گرفت،  «عدم اخذ وثیقه از تسهیلات کلان بانکی»  بود.

این یعنی «عدم اخذ وثیقه از تسهیلات کلان بانکی» هیچ اشکالی ندارد، ولی وقتی طرح ارائه تسهیلات به مردم، انجام می شود، ناگهان رسانه های منتسب به اصلاح طلبان نگران تورم می شوند!

مالک سابق کارخانه هفت تپه که حقوق کارگران را تضییع کرد؛ متهمان پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان که حقوق معلمان و فرهنگیان را لگدمال کردند؛ در کنار شهرام جزایری، حسین فریدون، مهدی جهانگیری، شبنم نعمت زاده، بابک زنجانی، مه آفرید امیرخسروی، هادی رضوی، مهدی آخوندی، محمد امامی، بهروز ریخته گران و...از جمله محکومان دانه درشت اقتصادی هستند که پیش از این مورد حمایت تام و تمام جریان اصلاح طلب قرار گرفته اند.

 

برچسب ها: رفتار دوگانه اصلاح طلبان مخاطبان محمد مهاجری حامیان روحانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
سلبریتی‌ها بازمی‌گردند/سه دلیل برای بازیابی جایگاه اجتماعی سلبریتی‌ها عمل به وظیفه و تکلیف خواسته زیادی نیست /آقایان سازمان بازرسی کل کشور منتظرتان هستیم اصلی‌ترین مخالف رهبری سید علی خامنه‌ای چه کسی بود؟ روایتی از ماجرای انتخاب محل تدفین حضرت امام خمینی(ره) تأملی بر روند دادرسی یکی از مهمترین پرونده‌های اخیر اختلاس در کشور : برادران اسدبیگی چگونه اطاله دادرسی ایجاد کرده و کارشناسان دغدغه‌مند را به انزوا کشاندند؟ جزئیات تصمیم آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور ایران پیرامون نان سنتی، دارو و بنزین و بیمه سلامت و برخورد با فساد، گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکارپرداخت بسته معشیدی نگاه ما به عملکرد دولت سيزدهم/ بسیاری از حامیان، چه بسا اصلاً سابقهٔ فعالیت در تشکل‌های سیاسی نداشتند روایتی شنیدنی از تفحص یک شهید را در ادامه خواهید دید. برخی اصلاح طلبان سعی می‌کنند از واقعیت طردشدگی این جریان فرار کنند و با حمله به این و آن برای خود آبرویی دست و پا کنن جزئیات سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به تهران و دیدار و گفتگو با رهبر انقلاب یار دیرین شهید آوینی به همرزمان شهیدش پیوست/ پیام ابراهیم حاتمی‌کیا برای درگذشت نادر طالب‌زاده/ نادرترین یار از میان یاران رفت واکنش توئیتری‌ها به عروج عمار انقلاب +تصاویر قیمت تمام شده پراید ۲۰۰ میلیون است/ با ۵ هزار دلار ۲۵ هزار تومانی می‌توان خودرو با کیفیت عالی وارد کرد ۴۲سال فعالیت رسانه‌ای نادر طالب زاده دوستان ناباب لیدر اصلاحات و راز قاتلان ۸۸ بازی مضحک آقای نماینده و رسانه حامی علی لاریجانی/ از اعتصاب غذای نمایشی تا طرح عدم کفایت رئیسی! دولت ستاد اجرایی کردن سیاست‌ها و منویات رهبرانقلاب است/ بعد از هر سخنرانی رهبری در اولین جلسه دولت محورهای این سخنان را به عنوان مصوبه و مقرره اجرایی به اعضای دولت ابلاغ می‌کنم/ سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ باید اجرا شوند اما نه به شکل قبل کارخانه گروه تولیدی ابوذر فردوسی یک کارخانه نادر در کشور است. انتصاب مسئول ناکارآمد حراست بانگ ملی گلستان بعنوان معاون وزیر اقتصاد!!!/ چرا برخی وزرا آبروی رئیس جمهور انقلابی و مردمی جناب رئیسی را به بازی می گیرند؟ با هر گونه تجاوز و تصرف به منابع ملی و عمومی توسط هر شخص و گروهی که باشد با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد کرد با مسببان وضعیت کنونی مازندران برخورد کنید/به بهانه بازدید هوایی معاون استاندار مازندران از ساخت و سازهای غیرمجاز در دخانیات گلستان چه می‌گذرد/ از احتکار و قاچاق توتون در گلستان تا مافیای سیگار در شرق گلستان رد شائبه قومی و مذهبی در قتل دو طلبه گنبدی/ انگیزه های شخصی محتمل‌ترین گزینه عکس | حادثه رانندگی عجیب برای نماینده تبریز | جزئیات تصادف پزشکیان با خودروی قاچاقچیان انسان جزئیات ماجرای شش قتل در مشهد طی دو شب در تعطیلات نوروزی سریال عقب ماندگی گلستان به شعار سال هم رحم نکرد قتل آخوند پژمان و آخوند خوجه در گنبدکاووس به ضرب گلوله / علت نامعلوم جزئیات یک پرونده اطلاعاتی؛ «آقای الف» چطور جاسوس شد؟ | آخرین ملاقات و بازداشت توسط وزارت اطلاعات "علی شیرازی" کیست؟/ تلویزیون “ایران اینترنشنال” ۱ آگهی بگیر را جای تحلیلگر اقتصادی جا زد+عکس کارآفرینی و تولید = نشاط و تعالی جامعه از دیدگاه ابوذر فردوسی، کارآفرین و تولید کننده نمونه کشوری ‌" به نام جمهوریت و به کام دلال سیاسی"دبیر خودخوانده تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان عصر پایان یکجانشینی رئیس‌جمهور/بازدید از شمال تا جنوب ایران در کم‌تر از یکسال تلفات اصلاح طلبان در اربیل آمریکا متحدانش را نیز دور زده است/ از ضمانت کتبی به روسیه تا عازم شدن کشتی نفتکش حاوی نفت روسیه به آمریکا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟! / قاچاق، این بار از نوع مواد محترقه و بلایی که بر سر ما آورد نازنین زاغری آزاد شد؛ و اما براستی نازنین زاغری کیست و چرا تا این حد برای دولت انگلیس مهم است؟ مروری بر زندگی آیت الله العظمی علوی گرگانی نشریه آمریکایی: تفاوت رئیسی و روحانی چشمگیر است+جزئیات افرادی که در جایگاهی قرار بگیرند که تخصص آن را نداشته باشند این افراد خائن هستند عکس و فیلم+زلنسکی کیست؟ و با چه ترفندهایی رئیس‌جمهور اوکراین شد؟ اصلاح طلبان(امروز): نگران کولبران و انفجار گرسنگان!/ اصلاح طلبان(زمان روحانی): دغدغه مردم رفع حصر است/ نگران از جراحی موضعی کروبی +تصاویر عکس جزیره آشوراده/ تنها جزیره ایرانی در بزرگ‌ترین دریاچه جهان گزینه ی محتمل برای نشستن بر کرسی معاونت عمرانی استانداری گلستان!؟+اسناد سیر تا پیاز سفر رئیس جمهور به گلستان+عکس اعلام اسامی ۳۰۰ عضو جداشده از فرقه رجوی در آلبانی دولت سیزدهم پیگیر تخلیه ویلای تصرف شده توسط وزیر کشور سابق +اسناد گزارش تصویری از سفر رئیس جمهور رئیسی به استان گلستان بازدید رئیس جمهور از جزیره آشوراده/ مردم گلستان در انتظار تصمیم انقلابی دولت سیزدهم بزرگترین اختلاس تاریخ جمهوری اسلامی در وزارت جهاد کشاورزی /آقای رئیسی! به فریاد ملت برسید.