20 خرداد 1400 اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 - انتخابات خوزستان ، اهواز

اگر کسی از درد خوزستانی دردش نیاید باید به خودش شک کند/اگر برخی فکر می‌کنند که با ترکش‌های تهمت‌ها و متلک‌هایشان، ما از میدان به در می‌رویم سخت در اشتباه هستند

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه 19 خرداد در اجتماع عظیم، گسترده و پرشور و شعور مردم اهواز در ورزشگاه تختی این شهر که در فضای آزاد و با مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد، حضور یافت. اگر کسی از درد خوزستانی دردش نیاید باید به خودش شک کند/اگر برخی فکر می‌کنند که با ترکش‌های تهمت‌ها و متلک‌هایشان، ما از میدان به در می‌رویم سخت در اشتباه هستند

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه 19 خرداد در اجتماع عظیم، گسترده و پرشور و شعور مردم اهواز در ورزشگاه تختی این شهر که در فضای آزاد و با مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد، حضور یافت.

رئیسی طی سخنانی مردم خوزستان را مرزبانان قهرمان ایران اسلامی دانست و با اهدای سلام و درود بر شهدای خوزستان به ویژه 70 شهید مدافع حرم این استان، گفت: شرایط امروز کشور شرایط خاصی است و ضرورت دارد که همه مردم کشور عزیزمان از جمله اقوام مختلف خوزستانی شرایط کنونی را به خوبی درک کنند.

وی در این مراسم که با توزیع ماسک و وسایل ضدعفونی بین مردم برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت اداره امور اجرایی در کشور مردم را نگران و جوانان را ناامید کرده است، تصریح کرد: مردم عزیز ایران اسلامی امروز «تحول» و «روزگاری نو» را طلب می‌کنند و طبیعتا اولین گام این تحول، اتخاذ رویکردها و جهت گیری هایی بر مبنای عدالت خواهی و حق خواهی خواهد بود.

رئیسی با بیان اینکه مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض هرگز، عنوان کرد: مردم قهرمان ایران اسلامی به هر نحو ممکن با کمبودها سازگاری می‌کنند اما اگر شاهد بی عدالتی باشند هرگز با آن سازگار نخواهند شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اساس حرکت انبیاء الهی را در راستای اجرا و تحقق عدالت عنوان کرد و گفت: «حکمرانی دینی» باید منهای فقر و به علاوه عدالت تعریف شود.

سید ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر این نکته که فقر به هیچ عنوان نباید در کشور وجود داشته باشد، تصریح کرد: باید شرایط به نحوی باشد که عدالت در همه شئون و لایه های حکمرانی جلوه‌گری کند و مزه شیرین اجرای آن به کام مردم بنشیند.

وی در ادامه اساس آمدن خود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری را اجرای عدالت ذکر کرد و با بیان اینکه مردم ایران اسلامی امروز عدالت را فریاد می زنند و با هرگونه فساد مخالف هستند، عنوان کرد: عدالت بدون مردم سالاری امکان پذیر نیست و صرفا با حضور مردم می توان آن را اجرا کرد.

رئیسی ضمن اشاره به اینکه جامعه ای به پاکی و قداست خواهد رسید که در آن فرد ضعیف بتواند حرف خود را بدون لکنت زبان برای فرد قوی بیان کند، به بیان برخی تبعیض‌هایی پرداخت که موجب ناراحتی مردم خوزستان شده است.

وی گفت: امروز سوال جدی مردم خوزستان این است که با وجود منابع عظیم نفت و گاز، تاسیسات فراوان، کشت و صنعت های مختلف، وجود رودخانه های پرآب و همجواری با بازارهای مصرف کشورهای خلیج فارس، چرا قوانین در این استان به درستی اجرا نمی شود و جوانان زیادی بیکار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از معطل ماندن ظرفیت های شغلی کشور گفت: امروز 40 درصد ظرفیت تولیدی کشور معطل است.

رئیسی با بیان اینکه می توان 70 درصد ظرفیت اقتصادی کشور را فعال کرد و از این طریق دغدغه شغل را از ذهن جوانان زدود، این پرسش را مطرح کرد: چرا در استانی مثل خوزستان که باید یکی از قطب‌های کشاورزی و صنایع و گردشگری باشد، باید شاهد وجود جوانان بیکار باشیم؟ آیا این حق است که نیروهای انسانی فعال خوزستانی معطل بمانند؟

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده در جریان اشتغال‌زایی برای جوانان کشور «مدیریت کارآمد انقلابی» است، تصریح کرد: اگر مدیریت کارآمد و انقلابی بر سر کار باشد، تمام ظرفیت ها را برای اشتغال جوانان به کار خواهد گرفت.

رئیسی ضمن تأکید بر استفاده از مدیران و نیروهای بومی کارآمد در سطوح مختلف، گفت: باید میدان کار برای نیروی انسانی تحصیلکرده و دلسوز فراهم شود.

وی سپس به مشکل آلایندگی در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: چرا درصدی که در قانون برای موضوع آلایندگی استان خوزستان مشخص شده است به این استان تعلق نمی‌گیرد؟

رئیسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با علم و اطلاع نسبت به توانایی ها و ظرفیت های کشور اعلام می کنم که دولت وظیفه دارد موضوعات مسکن و اشتغال را پیگیری کند. گفته‌ایم و بار دیگر تکرار می‌کنیم که «ازدواج از شما، ایجاد مسکن و مهیا کردن شغل از سوی دولت».

وی همچنین ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب استان خوزستان در مواقعی که بارندگی صورت می‌گیرد، گفت: چرا وقتی در خوزستان باران می بارد مردم باید نگران شوند؟ شبکه فاضلاب خوزستان باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

رئیسی با تاکید بر این نکته که بهره‌مندی مردم خوزستان از آب آشامیدنی سالم، حق طبیعی آنهاست، افزود: چرا برخی به دروغ شایعه می‌کنند که فلانی می‌خواهد آب خوزستان را به جای دیگر منتقل کند. چرا این حرفها زده می‌شود؟

وی با اشاره به افزایش آمار مهاجرت از استان خوزستان، یکی از دلایل این بحران را عدم توجه مسئولان به مقوله کشاورزی در این استان دانست و گفت: چرا کار کشاورزی امروز در استان خوزستان صرف نمی‌کند و هم تولیدکننده و هم مصرف کننده ناراضی هستند؟ اگر نظارت صحیحی از سوی دولت در فرآیند تولید تا توزیع وجود داشته باشد، شاهد کوچک شدن سفره های مردم نخواهیم بود.

رئیسی با بیان اینکه باید استان خوزستان را به صورت ویژه دید، تصریح کرد: اگر رای مردم به بنده تعلق بگیرد ان‌شاءالله نگاه ویژه‌ای به استان خوزستان خواهیم داشت.

وی با اشاره به ضرورت توسعه راه‌های مواصلاتی استان خوزستان گفت: توسعه زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای یقیناً در  توسعه استان خوزستان نقش قابل توجهی خواهد داشت.

رئیسی همچنین با بیان اینکه اولویت ما در ارتباطات خارجی، کشورهای همسایه خواهند بود، گفت: برخی می‌پرسیدند شما با این نگاه، نسبت به تعاملات بین المللی چگونه رفتار خواهید کرد؟ به آنها می‌گوییم که ما هم دیپلماسی را بلد هستیم و هم تعامل با دنیا را می‌دانیم و هم در اجرای قراردادها توانمندی داریم. ما از موضع عزت و اقتداری که خون شهدا ایجاد کردند حرف خواهیم زد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان خوزستان گفت: ما در خوزستان کنسولگری ارتباطات با کشورهای خلیج فارس را برقرار خواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه بسیاری از گره‌ها به دست جوانان خوزستانی باز خواهد شد، گفت:  در اوج جوانی شاهد اعتماد امام خمینی(ره) به جوان‌ها بودم. 19 سال سن داشتم که به عنوان مسئول دادستانی شهر کرج منصوب شدم. اعتماد به جوان ها گره‌های بسیاری را باز می‌کند و گشایش‌های فراوانی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

وی همچنین تصریح کرد: ما اهل گفتن واژه‌های مثل «نمی شود»، «نمی‌توانیم» و «بودجه نداریم» نیستیم بلکه اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم.

رئیسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اگر برخی فکر می‌کنند که با ترکش‌های تهمت‌ها و متلک‌هایشان، ما از میدان به در می‌رویم سخت در اشتباه هستند. ما سرباز این کشور و خدمتگزار مردم هستیم.

وی با بیان اینکه دل‌های همگان برای شکل‌گیری دولت مردمی و ایران قوی در کنار هم است، عنوان کرد: ما با کشاورزان، کارمندان، فرهنگیان، بازنشستگان، روستاییان، شهرنشین‌ها، دانشگاهیان، حوزویان و آحاد جامعه علیه فسادها، زد و بندها، سیاسی کاری‌ها و فرصت‌سوزی‌ها، ائتلاف کرده‌ایم.

رئیسی با اشاره به سفر ابتدای سال 98 خود به استان خوزستان گفت: آن زمان که ما به خاطر مشکلات سیل به خوزستان آمده بودیم شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس را که برای پیگیری این مشکل به خوزستان آمده بودند دیدیم که خالصانه مشغول پیگیری برای رفع مشکلات سیل زدگان بودند.

وی افزود: طی دو سال گذشته چندین بار تصمیم گرفتیم برای بررسی مشکلات قضایی و حقوقی خوزستان به این استان سفر کنیم که متاسفانه شرایط کرونایی خوزستان این توفیق را از ما سلب کرد.

رئیسی با بیان اینکه وضعیت کشور با کمک جوانان امیدبخش خواهد شد، گفت: در صورتی که رای مردم به بنده تعلق بگیرد، تمام تلاش خود را انجام خواهم داد که وضعیت دولت برای آحاد جامعه امیدبخش شود.

وی در پایان گفت: این طلبه نه فقط در موضوع هفت تپه بلکه در سایر موضوعات که دغدغه شما مردم خوزستان است حساسیت دارم؛ اخیرا که مشکلات مردم در منطقه کوت‌عبدالله به من گزارش شد، سریعاً دستور پیگیری دادم. اگر کسی از درد خوزستانی دردش نیاید باید به خودش شک کند. بیکاری جوان، ناله بی‌نوا و مشکل خانم سرپرست خانوار، مشکل همه ماست.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
شیعه و سنی در ۲۸ خرداد خواب دشمنان را آشفته خواهند کرد/ نکند بخاطر مشکلات، خودمان را مدیون شهدا کنیم شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد موجب اقتدار کشور است مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند + عکس رئیسی: 25 نفر از مجموعه بانک مرکزی دستگیر کردیم/ پرونده‌های متعددی محصول ارز 4200 تومانی است نقش رای اولی‌ها در انتخابات ۲۸ خرداد/ ظلم دولت به جوانان «سفرهای استانی» با عکس‌های سیاه و سفید! تاکید رئیسی بر ایجاد اشتغال، رونق تولید و گردشگری در لرستان رهبر معظم انقلاب چهارشنبه ساعت ۲۰ با مردم سخن می‌گویند غفوری‌فرد: آیت‌الله رئیسی می‌توانست خیلی حرف‌ها را در مناظره بگوید، اما بخاطر اخلاق نگفت زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ کاری نکنیم انتخابات ۹۲ تکرار شود اهل سنت گلستان حضور حداکثری پای صندوق های رای خواهند داشت سه برادری که زاکانی به آنها اشاره کرده است چه کسانی هستند ؟ قدردان ۴ نامزد انقلابی هستیم امّا به نفع رئیسی انصراف دهند حمایت مولوی عبدالحمید از آیت الله رئیسی + متن بیانیه جای کسانی که آلوده به رانت و فساد باشند در دولت نیست/ آقای روحانی باید پاسخگوی مساله بنزین باشد/ بازداشتی‌های آبان همگی عفو شده‌اند/ هیچ فیلترینگی در دوران من در قوه قضائیه انجام نشده است/ بانک‌های یکی از موانع تولید شده‌اند سومین مناظره انتخاباتی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جایگزین این نظام جمهوری اسلامی اگر خدای نکرده سرنگون شود چیست؟! تورم و نقدینگی چگونه مهار خواهد شد؟ حکمی برای انتشار عمومی دلایل عدم احراز صلاحیت داوطلبان وجود ندارد رئیسی: باید به رهاشدگی منابع طبیعی پایان داد/ امکان جهش صادرات 20 میلیارد دلاری به 50 میلیارد دلار مسکو: روابط روسیه با اتحادیه اروپا رو به نزول است زاکانی: مذاکرات برجام را ادامه می‌دهیم اما از موضع مطالبه انتخابات و تکلیف شرعی ۲۵۹بیمار مبتلا به کرونا در گلستان بستری اند/ تزریق دوز دوم واکسن کرونا به 13830 نفر حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای مهمترین قدرت دربرابر دشمن است جلوی تخلف را از هر ناحیه ای که باشد میگیرم/ گلستان با «مدیریت جهادی» به مرکز صادرات تبدیل می شود جزئیات دستگیری یکی از سرپل‌های اصلی گروهک سلطنت‌طلب در مازندران پیام مهم سیدحسن نصرالله چه بود؟ واکنش کاربران توییتر به حاشیه‌سازی مدرک دکتری مهرعلیزاده؛ دم خروس دکتری ساختگی بیرون زد! اگر کسی از درد خوزستانی دردش نیاید باید به خودش شک کند/اگر برخی فکر می‌کنند که با ترکش‌های تهمت‌ها و متلک‌هایشان، ما از میدان به در می‌رویم سخت در اشتباه هستند رای ندهید دولت سوم روحانی سر کار می آید «بشمار ۱۰» کنایه‌آمیز هواداران رئیسی در خوزستان+ فیلم فعالیت گسترده ستادهای جوانان آیت الله رئیسی در سراسر استان گلستان همتی همان روحانی است به روایت تصویر مدیریت ضعیف بانک مرکزی منشا فسادهای گسترده اقتصادی/ مدیران بانک مرکزی چگونه ۱۸۰ میلیون دلار از سرمایه کشور را تحویل قاچاقچیان دادند؟ خصوصیات کاندیدا ریاست جمهوری از دید آیت الله بهجت بلوف کارگزاران را باور کنیم یا جا زدن خاتمی را؟! صدای بی صداها یا صدای روحانی؟! از بازدید شبانه از زندان گرگان و کشف دستگاه های استخراج رمز ارز و ملاقات و رسیدگی به مشکلات مردم تا .....و آخرین خبر تخلفات احتمالی انتخاباتی فتح الفتوح بزرگ سردار قاآنی در منطقه +جزئیات رئیسی: هر روز یک بمب در سفره مردم منفجر شد/ محسن رضایی: مشکلات مردم با حرف‌ مفت حل نمی‌شود/ تا پایان انتخابات هستم/ جلیلی: تحریم ها برطرف نشد، بعد می‌گویند جام اخلاق را بردیم/ همتی: من صدای بی‌صداها و قدرت بی‌قدرتان هستم/ مهرعلیزاده: حرفم درباره شش کلاس سواد رئیسی درست بود/ زاکانی: چرا حامیان کولبرها جلوی قاچاق را نگرفتند/ انتقاد نامزدها از روند مناظره+فیلم زاکانی: تحریم‌ها 20 درصد تأثیر دارد/ روحانی همه بار مقابله با کرونا را به دوش نمکی انداخت میراث روحانی| دولت تدبیر و امید فقط 9 هزار بیکار را شاغل کرد/ انحراف 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه مطالبات از نامزدهای ریاست‌ جمهوری در آستانه مناظره دوم؛ مردم در «فارس‌ من»: دروغ ممنوع! زنگ خطر افزایش مصرف برق با گرم‌تر شدن دمای هوا/ هفته آینده احتمالا خاموشی خواهیم داشت رئیسی: قیمت خودرو عادلانه نیست/ باید نظارت‌ها کامل شود تا گران‌فروشی صورت نگیرد شعب اخذ رأی در گلستان ۱۰ درصد افزایش یافت مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان شد تایید نهایی 93 داوطلب شوراهای اسلامی شهر کلاله و فراغی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی می شود
سه برادری که زاکانی به آنها اشاره کرده است چه کسانی هستند ؟ حمایت مولوی عبدالحمید از آیت الله رئیسی + متن بیانیه قدردان ۴ نامزد انقلابی هستیم امّا به نفع رئیسی انصراف دهند «سفرهای استانی» با عکس‌های سیاه و سفید! رئیسی: 25 نفر از مجموعه بانک مرکزی دستگیر کردیم/ پرونده‌های متعددی محصول ارز 4200 تومانی است مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند + عکس غفوری‌فرد: آیت‌الله رئیسی می‌توانست خیلی حرف‌ها را در مناظره بگوید، اما بخاطر اخلاق نگفت زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ کاری نکنیم انتخابات ۹۲ تکرار شود رهبر معظم انقلاب چهارشنبه ساعت ۲۰ با مردم سخن می‌گویند اهل سنت گلستان حضور حداکثری پای صندوق های رای خواهند داشت شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد موجب اقتدار کشور است تاکید رئیسی بر ایجاد اشتغال، رونق تولید و گردشگری در لرستان نقش رای اولی‌ها در انتخابات ۲۸ خرداد/ ظلم دولت به جوانان شیعه و سنی در ۲۸ خرداد خواب دشمنان را آشفته خواهند کرد/ نکند بخاطر مشکلات، خودمان را مدیون شهدا کنیم