11 تیر 1400 - اخبار بین المللی - اخبار بین المللی دفاع و امنیت ،

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تا امروز ۸ مورد ثبت شده و قطعی از حملات پهپادی مقاومت به اشغالگران در مناطق مختلف عراق صورت گرفته است که همین تعداد کم نتایج بسیار درخشان و جالبی بر جای گذاشته است. زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" دراواخر شب ۲۵ ژوئن میلادی، ۲ حمله پهپادی مجزا به مناطقی در استان اربیل عراق صورت گرفت.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

۵ پرتابه در مناطقی از شمال شرق اربیل، پایتخت منطقه اقلیم کردستان عراق (اطراف روستاهای پیرمام و گوماسپان، که اطراف روستای پیرمام محل اقامت کارکنان سفارت های خارجی و ساختمان در دست احداث کنسولگری جدید آمریکا در اربیل است) فرود که بر اساس تصاویر منتشر شده خساراتی را به این محل وارد کرده و بقایای برخی از این پهپادهای انتحاری در محل حمله قابل مشاهده بودند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

سابقه حملات پهپادی به اشغالگران در خاک عراق

حملات گروه‌های مختلف مقاومت با راکت‌های توپخانه‌ای و تله انفجاری جاده‌ای به پایگاه‌های نظامی اشغالگران امریکایی یا کاروان‌های تجهیزاتی آنها بخش اعظم حملات سالهای اخیر را شامل می‌شود اما استفاده از پهپادهای انتحاری هدایت شونده چند ماهی است که آغاز شده و توان متفاوتی را به مقاومت اهدا کرده است، زیرا دقت هدفگیری و اصابت پهپاد انتحاری و همچنین برد نامحدود آنها که تقریبا تمام خاک عراق را پوشش می‌دهد قابل قیاس با راکت توپخانه‌ای که برد محدود و دقت پایینی دارد نیست.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تا امروز ۸ مورد ثبت شده و قطعی از حملات پهپادی مقاومت به اشغالگران در مناطق مختلف عراق صورت گرفته است که همین تعداد کم نتایج بسیار درخشان و جالبی بر جای گذاشته است.

از این ۸ حمله پهپادی، ۳ مورد در استان اربیل، ۲ مورد در استان الانبار (پایگاه هوایی عین الاسد) و ۳ مورد در محدوده بغداد بوده است.

نخستین بار در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ یک ساختمان متعلق به سازمان جاسوسی CIA در فرودگاه اربیل هدف حمله یک فروند پهپاد انتحاری قرار می‌گیرد. بنا به ادعای مقامات امریکایی این حمله تلفات انسانی برای آنها به همراه نداشته است اما تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از این مقر نشان دهنده اصابت دقیق پهپاد مورد نظر به هدف بوده است.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

آسیب وارد شده به ساختمان متعلق به سازمان سیا در اربیل

صبح روز ۸ می ۲۰۲۱ نیز ۱ فروند پهپاد انتحاری به یک آشیانه پروازی در پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار اصابت کرده و منجر به خساراتی می‌شود که از سوی فرماندهان ارتش امریکا نیز تایید شد.

سه روز بعد در ۱۱ می ۲۰۲۱ اینبار یک فروند پهپاد انتحاری به یک ساختمان مرکز عملیات ویژه ارتش امریکا در پایگاه حریر در شمال شرق اربیل اصابت می‌کند و آسیب جدی به این ساختمان وارد می‌کند اما مقامات امریکایی از تلفات این حمله خبری منتشر نکردند.

روز ۶ ژوئن ۲ فروند پهپاد به پایگاه عین الاسد حمله می‌کنند که برخی منابع از رهگیری آنها خبر دادند و اطلاع خاصی از خسارات احتمالی وارده در دست نیست.

در شبهای ۱۰ و ۱۳ و ۲۲ ژوئن نیز ۳ مورد حملات پهپادی به کمپ ویکتوری در فرودگاه بغداد انجام شده است که اطلاعات خاصی از آنها منتشر نشده است.

هشتمین و آخرین مورد از حملات پهپادی فوق نیز در شب ۲۵ ژوئن میلادی به دو ساختمان در اطراف شهر اربیل انجام شد که یکی محل کنسولگری جدید امریکا در عراق و دیگری یک ساختمان ناشناخته و مرموز بوده است.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

علت عصبانیت و اقدام تلافی جویانه امریکا چه بود؟

همانگونه که عنوان شد تا کنون ۸ مورد حمله پهپادی ثبت شده و مستند به مقرهای ارتش امریکا در مناطق مختلف عراق انجام شده است که در ۷ مورد نخست امریکایی‌ها مدعی شدند که هیچ کونه تلفات انسانی به نیروهای آنها وارد نشده است.

میخواهیم فرض را بر صحت ادعای امریکایی‌ها بگذاریم؛ آنچه که رسانه‌ها و کارشناسان وابسته به غرب همگی در آن اشتراک نظر دارند این است که ارتش امریکا تنها در مواردی که حملات راکتی یا پهپادی مقاومت عراق منجر به وقوع تلفات انسانی برای آنها شود اقدام به حمله متقابل می‌کند.

در ۷ مورد حمله نخست امریکایی‌ها مدعی شدند که تلفات انسانی نداشتند و شاهد حمله هوایی این کشور به مقرهای نظامی متعلق به نیروهای مقاومت عراق نبودیم.

در خصوص هشتمین حمله در استان اربیل نیز باز هم ارتش امریکا مدعی بود که هیچ نیروی امریکایی در این حمله آسیب ندیده است؛ اما به فاصله ۲ روز از حادثه مربوطه، نیروی هوایی امریکا به دستور جو بایدن رییس جمهور این کشور اقدام به بمباران چند پایگاه متعلق به گروه کتائب سیدالشهدا در خاک سوریه می‌کند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تصاویر شهدای گروه کتائب سید الشهدا در حمله هوایی امریکا

مشخصا حمله پهپادی به کنسولگری امریکا در اربیل با موارد گذشته تفاوتی داشته است که منجر به عصبانیت آنها و حمله تلافی جویانه شد؛ اما احتمالا مقامات امریکایی در خصوص اینکه این حمله تلفات امریکایی نداشته است دروغی نگفته‌اند، زیرا در روزهای اخیر منابع بسیاری از کشته شدن چندین نیروی امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی در حمله فوق خبر دادند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

در واقع گروه‌های مقاومت عراقی به خوبی اقدام به شناسایی محل حضور اتباع اسرائیلی و زمان بندی مناسب برای اجرای عملیات خود کرده و موجب شدند تا ارتش امریکا بر خلاف رویه همیشگی خود در حمله‌ای که تلفات انسانی برای آنها در بر نداشت (و البته برای فرزند نامشروعشان، اسرائیل داشت) اقدام به حمله هوایی به مقرهای مقاومت در خاک سوریه کنند.

وحشت یانکی‌ها از پاسخ سنگین موشکی مقاومت در سوریه

کمتر از ۲۴ ساعت پس از حمله هوایی امریکا به مقر گروه کتائب سیدالشهدا که منجر به شهادت ۴ نیروی عضو این گروه شده بود، گروه‌های مقاومت اقدام به طراحی یک عملیات انتقام جویانه علیه اشغالگران امریکایی در شرق سوریه کردند.

یگان توپخانه‌ای مقاومت مستقر در اطراف شهر المیادین در حاشیه رود فرات، اقدام به شلیک ۳۴ تیر راکت توپخانه‌ای ۱۲۲ میلیمتری به مرکز عملیات ویژه ارتش امریکا در منطقه Green Village در میدان نفتی العمر در شرق استان دیرالزور می‌کند.

تصاویر ماهواره‌ای که از نتایج برخورد این پرتابه‌ها به مقر مذکور منتشر شده است نشان می‌دهد این حمله با دقت فوق العاده‌ای اجرا شده و ساختمان اصلی این پایگاه را دچار آسیب و خسارات شدید کرده است و قطع به یقین ده‌ها نفر از نیروهای ویژه ارتش امریکا و شبه نظامیان جدایی طلب SDF در این حمله کشته و زخمی شده‌اند، اما ارتش امریکا که انتظار چنین پاسخ سنگینی را نداشت نه تنها در خصوص تلفات این حمله اظهار نظری نکرد بلکه از انجام حمله انتقامی متقابل نیز صرف نظر کرده و سیاست سکوت را در پیش گرفت.

پهپاد انتحاری میدان نفتی العمر امریکا اربیل شهر المیادین رژیم صهیونیستی سازمان سیا  فرودگاه بغداد حملات پهپادی  جو بایدن استان اربیل استان الانبار به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"پایگاه عین الاسد پایگاه ویکتوری رود فرات سوریه ارتش آمریکا  فرودگاه اربیل مقاومت عراق پایگاه الحریر تحولات عراق تحولات منطقه
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
حمله دوماه اغتشاشگران به هویت انقلاب اسلامی/ چرا مسجد و بسیجی‌ها هدف دشمن هستند؟ هک گوشی و ایمیل مسیح علینژاد مزدور اجنبی ها توسط گروه هکری «عدل علی»+عکس ویدئو / لحظه به لحظه با تروریست شاهچراغ؛ از حرکت به سمت حرم تا دستگیری در جلسه با سران اهل سنت بعد از حوادث 8 مهرماه زاهدان چه گذشت؟ اشرف بروجردی فعال اصلاح‌طلب و جاده صاف دشمنان اسلام و انقلاب: اغتشاشگران از خانواده شهدا و انقلابی بودند! حسین یکتا: در گردنه‌های نفس‌گیر جنگ حق و باطل قرار داریم/ دهه هشتادی‌ها معجزه انقلاب خواهند شد درگذشت رضا روستا آزاد رئیس ساسبق دانشگاه صنعتی شریف+علت مرگ بانک مرکزی در راستای مدیریت بازار ارز، شفاف‌سازی و تعامل سازنده با بازیگران بازار را در دستور کار قرار داد جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام در نظام جمهوری اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب جزئیات اتفاقات رخ داده روز گذشته در پتروشیمی عسلویه عکس/ مهسا امینی بیمار بود و دارو مصرف می‌کرد/ هیچ‌گاه نگفته‌ام که مهسا مریض نبوده است/نظر پزشکی قانونی فصل‌الخطاب است/ دستگاه قضایی با عوامل انتشار دهنده شایعات درباره مرگ مهسا برخورد کند/ به دنبال سیاسی کردن پرونده مهسا نیستیم! گزارش میدانی از تجمعات امروز شنبه 16 مهرماه اکثر شهرها و مناطق کشور/ اغتشاشات سنندج با یک کشته سازی/ در اغتشاشات آبان ۹۸ هم حدود ۵۰ نفر از مردم با اسلحه غیر سازمانی کشته شدند. قدردانی روسای سه قوه همچنین از خدمات و مجاهدت‌های شبانه‌روزی حافظان امنیت جایگزین این نظام جمهوری اسلامی اگر خدای نکرده سرنگون شود چیست؟! باید صف اغتشاشگران و جاسوسان از سایرین مشخص شود/به سرعت جلوی اغتشاشگران و عوامل بیگانه نقش‌آفرین در اغتشاشات اعم از گروهک‌ها و جاسوسان را بگیریم برخی از این افرادی که به خیابان می‌آیند، از بازمانده‌های عناصر ضربه خورده از جمهوری اسلامی همچون منافقان، تجزیه‌طلبان، سلطنت‌طلبان و خانواده‌های ساواکی‌های منفور هستند مسئولان هماهنگی اغتشاشات اخیر در ایران کیست؟عکس جایی برای اعتراض می‌خواهم! +عکس سخنان مهم سید حسن نلبنان صرالله، دبیرکل حزب‌الله در مورد ایران/ حاکم حقیقی ایران امام مهدی است (عج) است/ایران کشوری مقتدری و با عزتی است/ اگر کشوری به نام ایران نبود، کشورهای منطقه در وضعیت نامشخصی بودند/ به دلیل مرگ مبهم خانم مهسا امینی، کشورهای غربی غوغا به راه نداخته‌اند شهادت بسیجی اهل سنت در حادثه تروریستی زاهدان/ تعداد شهدا به 4 نفر افزایش یافت فرمانده کل سپاه با تایید شهادت چهار تن از پاسداران و بسیجیان حریم امنیت: انتقام از خون شهدای سپاه و بسیج را در دستور کار خود می دانیم جراحی مغز مهسا امینی در بیمارستان میلاد تهران/ نتایج کمیته حقیقت‌یاب درباره دلیل فوت مهسا امینی فیلم/ انتشار برای اولین بار؛ قربانیان مصی…! محمد خاتمی؛ آرام و صلح جو یا بانی و شریک اغتشاشات/ تصویری که می‌سازند تصویری که واقعی است عملیات موفق دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در شناسایی و دستگیری ده‌ها نفر از جاسوسان حوادث روزهای اخیر در برخی نقاط کشور، پوسته آشکار و محسوس و لایه‌های پنهان متعددی در پشت صحنه‌های خود داشت جزئیات تیراندازی افراد ناشناس از خیابان رازی در نزدیکی یک مسجد اهل سنت و کلانتری ۱۶ زاهدان/ ۲ تن کشته و چندین نفر زخمی شدند قابل توجه هموطنان عزیز میهن پرست , و کسانیکه دلتان برای ایران اسلامی می طپد مریم رجوی جنایتکار خود را رئیس‌جمهور منتخب اغتشاشگران خواند خوشحالی برخی مدعیان اصلاحات از این آشوب ها و ابراز ناراحتی از پایان آن اگر فتنه 88 را به راحتی رها نکرده بودیم این‌ها جرأت نمی‌کردند این‌گونه دوباره به عرصه بیایند دستگیری یکی دیگر از عاملین اپوزیسیون‌های خارج نشین و شبکه سعودی اینترنشنال در اغتشاشات اخیر توسط سازمان اطلاعات سپاه زنجان هم‌صدایی چهره‌های مشهور با دشمن و تحریک به اغتشاش بی‌پاسخ نمی‌ماند/ سناریوی قهرمان سازی با طعم فریب/ وطن‌فروشان محاکمه می‌شوند+عکس چرا مطهری درمان اغتشاشات امروز ماست؟! دستگیری یک شبکه 50 نفره سازمان یافته محرک اغتشاشات توسط نیروهای اطلاعات سپاه استان قم منوتو توییت طنز یک کاربر را به عنوان توییت خداحافظی بازیکن تیم ملی منتشر کرد راه‌اندازی اغتشاشات کور و بی‌هدف، به بهانه دروغین دفاع از حقوق زنان، اما در عمل تجزیه‌طلبی، توهین به نوامیس مردم، هتک حرمت مقدسات و ارزش‌های اسلامی افشای اسناد جدید از همکاری کومله با دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران/ مصداق آیهٔ شریفهٔ "أَشِدَّاءُ عَلَی الْکفَّار"نیروهای امنیتی با گروهک محارب برخورد نمایند+عکس یک شب همراهی با دختر و پسرهای جوان و نوجوان اغتشاشگر/ بازی گیمرهای خشن در پازل لیدرهای موتورسوار آخرین وضعیت برخورد پلیس با اغتشاشگران /شناسایی عوامل اصلی آشوب و هتک حرمت به حجاب زنان و مقدسات از بستن صفحه توییتر ترامپ تا رفع تحریم اینترنت برای اغتشاش‌گران ایران افشاگری آخرین دریافتی دستمزد نجومی مهران مدیری بعد از مرگ مهسا امینی صدور کیفرخواست پرونده قاتل شهید سراوانی محسنی اژه‌ای: مشوقان و پشتیبان‌های اغتشاشگران مجرمند واگذاری ۷۰۰ هکتار اراضی کشاورزی به استاندار اسبق گلستان/ انتقاد شدید نماینده گنبد کاووس از سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیریت جهاد کشاورزی استان گلستان فیلم/ وقتی اراذل خارج نشین به جان هم می افتند! دستگیری سردسته‌های اغتشاشگران +عکس عزاداران آل الله به پاخاستند/ جوشش یاران رسول الله زیر باران و آفتاب علیه اغتشاشگران زمینه‌سازی سینماگران برای خلع سلاح نیروهای امنیتی/ «تفنگت را زمین بگذار ۲» با مقاصد امنیتی منتشر شد «زن، زندگی و آزادی»شعاری که بعد از آشوب‌های ناشی از فوت خانم مهسا امینی در کشور شنیده می‌شود