11 تیر 1400 - اخبار بین المللی - اخبار بین المللی دفاع و امنیت ،

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تا امروز ۸ مورد ثبت شده و قطعی از حملات پهپادی مقاومت به اشغالگران در مناطق مختلف عراق صورت گرفته است که همین تعداد کم نتایج بسیار درخشان و جالبی بر جای گذاشته است. زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران" دراواخر شب ۲۵ ژوئن میلادی، ۲ حمله پهپادی مجزا به مناطقی در استان اربیل عراق صورت گرفت.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

۵ پرتابه در مناطقی از شمال شرق اربیل، پایتخت منطقه اقلیم کردستان عراق (اطراف روستاهای پیرمام و گوماسپان، که اطراف روستای پیرمام محل اقامت کارکنان سفارت های خارجی و ساختمان در دست احداث کنسولگری جدید آمریکا در اربیل است) فرود که بر اساس تصاویر منتشر شده خساراتی را به این محل وارد کرده و بقایای برخی از این پهپادهای انتحاری در محل حمله قابل مشاهده بودند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

سابقه حملات پهپادی به اشغالگران در خاک عراق

حملات گروه‌های مختلف مقاومت با راکت‌های توپخانه‌ای و تله انفجاری جاده‌ای به پایگاه‌های نظامی اشغالگران امریکایی یا کاروان‌های تجهیزاتی آنها بخش اعظم حملات سالهای اخیر را شامل می‌شود اما استفاده از پهپادهای انتحاری هدایت شونده چند ماهی است که آغاز شده و توان متفاوتی را به مقاومت اهدا کرده است، زیرا دقت هدفگیری و اصابت پهپاد انتحاری و همچنین برد نامحدود آنها که تقریبا تمام خاک عراق را پوشش می‌دهد قابل قیاس با راکت توپخانه‌ای که برد محدود و دقت پایینی دارد نیست.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تا امروز ۸ مورد ثبت شده و قطعی از حملات پهپادی مقاومت به اشغالگران در مناطق مختلف عراق صورت گرفته است که همین تعداد کم نتایج بسیار درخشان و جالبی بر جای گذاشته است.

از این ۸ حمله پهپادی، ۳ مورد در استان اربیل، ۲ مورد در استان الانبار (پایگاه هوایی عین الاسد) و ۳ مورد در محدوده بغداد بوده است.

نخستین بار در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ یک ساختمان متعلق به سازمان جاسوسی CIA در فرودگاه اربیل هدف حمله یک فروند پهپاد انتحاری قرار می‌گیرد. بنا به ادعای مقامات امریکایی این حمله تلفات انسانی برای آنها به همراه نداشته است اما تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از این مقر نشان دهنده اصابت دقیق پهپاد مورد نظر به هدف بوده است.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

آسیب وارد شده به ساختمان متعلق به سازمان سیا در اربیل

صبح روز ۸ می ۲۰۲۱ نیز ۱ فروند پهپاد انتحاری به یک آشیانه پروازی در پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار اصابت کرده و منجر به خساراتی می‌شود که از سوی فرماندهان ارتش امریکا نیز تایید شد.

سه روز بعد در ۱۱ می ۲۰۲۱ اینبار یک فروند پهپاد انتحاری به یک ساختمان مرکز عملیات ویژه ارتش امریکا در پایگاه حریر در شمال شرق اربیل اصابت می‌کند و آسیب جدی به این ساختمان وارد می‌کند اما مقامات امریکایی از تلفات این حمله خبری منتشر نکردند.

روز ۶ ژوئن ۲ فروند پهپاد به پایگاه عین الاسد حمله می‌کنند که برخی منابع از رهگیری آنها خبر دادند و اطلاع خاصی از خسارات احتمالی وارده در دست نیست.

در شبهای ۱۰ و ۱۳ و ۲۲ ژوئن نیز ۳ مورد حملات پهپادی به کمپ ویکتوری در فرودگاه بغداد انجام شده است که اطلاعات خاصی از آنها منتشر نشده است.

هشتمین و آخرین مورد از حملات پهپادی فوق نیز در شب ۲۵ ژوئن میلادی به دو ساختمان در اطراف شهر اربیل انجام شد که یکی محل کنسولگری جدید امریکا در عراق و دیگری یک ساختمان ناشناخته و مرموز بوده است.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

علت عصبانیت و اقدام تلافی جویانه امریکا چه بود؟

همانگونه که عنوان شد تا کنون ۸ مورد حمله پهپادی ثبت شده و مستند به مقرهای ارتش امریکا در مناطق مختلف عراق انجام شده است که در ۷ مورد نخست امریکایی‌ها مدعی شدند که هیچ کونه تلفات انسانی به نیروهای آنها وارد نشده است.

میخواهیم فرض را بر صحت ادعای امریکایی‌ها بگذاریم؛ آنچه که رسانه‌ها و کارشناسان وابسته به غرب همگی در آن اشتراک نظر دارند این است که ارتش امریکا تنها در مواردی که حملات راکتی یا پهپادی مقاومت عراق منجر به وقوع تلفات انسانی برای آنها شود اقدام به حمله متقابل می‌کند.

در ۷ مورد حمله نخست امریکایی‌ها مدعی شدند که تلفات انسانی نداشتند و شاهد حمله هوایی این کشور به مقرهای نظامی متعلق به نیروهای مقاومت عراق نبودیم.

در خصوص هشتمین حمله در استان اربیل نیز باز هم ارتش امریکا مدعی بود که هیچ نیروی امریکایی در این حمله آسیب ندیده است؛ اما به فاصله ۲ روز از حادثه مربوطه، نیروی هوایی امریکا به دستور جو بایدن رییس جمهور این کشور اقدام به بمباران چند پایگاه متعلق به گروه کتائب سیدالشهدا در خاک سوریه می‌کند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

تصاویر شهدای گروه کتائب سید الشهدا در حمله هوایی امریکا

مشخصا حمله پهپادی به کنسولگری امریکا در اربیل با موارد گذشته تفاوتی داشته است که منجر به عصبانیت آنها و حمله تلافی جویانه شد؛ اما احتمالا مقامات امریکایی در خصوص اینکه این حمله تلفات امریکایی نداشته است دروغی نگفته‌اند، زیرا در روزهای اخیر منابع بسیاری از کشته شدن چندین نیروی امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی در حمله فوق خبر دادند.

زوایای پنهان حمله پهپادی به مقر مخفی رژیم صهیونیستی در اربیل/ پاسخ سنگین موشکی مقاومت در شرق فرات و عقب‌نشینی امریکا +فیلم و تصاویر

در واقع گروه‌های مقاومت عراقی به خوبی اقدام به شناسایی محل حضور اتباع اسرائیلی و زمان بندی مناسب برای اجرای عملیات خود کرده و موجب شدند تا ارتش امریکا بر خلاف رویه همیشگی خود در حمله‌ای که تلفات انسانی برای آنها در بر نداشت (و البته برای فرزند نامشروعشان، اسرائیل داشت) اقدام به حمله هوایی به مقرهای مقاومت در خاک سوریه کنند.

وحشت یانکی‌ها از پاسخ سنگین موشکی مقاومت در سوریه

کمتر از ۲۴ ساعت پس از حمله هوایی امریکا به مقر گروه کتائب سیدالشهدا که منجر به شهادت ۴ نیروی عضو این گروه شده بود، گروه‌های مقاومت اقدام به طراحی یک عملیات انتقام جویانه علیه اشغالگران امریکایی در شرق سوریه کردند.

یگان توپخانه‌ای مقاومت مستقر در اطراف شهر المیادین در حاشیه رود فرات، اقدام به شلیک ۳۴ تیر راکت توپخانه‌ای ۱۲۲ میلیمتری به مرکز عملیات ویژه ارتش امریکا در منطقه Green Village در میدان نفتی العمر در شرق استان دیرالزور می‌کند.

تصاویر ماهواره‌ای که از نتایج برخورد این پرتابه‌ها به مقر مذکور منتشر شده است نشان می‌دهد این حمله با دقت فوق العاده‌ای اجرا شده و ساختمان اصلی این پایگاه را دچار آسیب و خسارات شدید کرده است و قطع به یقین ده‌ها نفر از نیروهای ویژه ارتش امریکا و شبه نظامیان جدایی طلب SDF در این حمله کشته و زخمی شده‌اند، اما ارتش امریکا که انتظار چنین پاسخ سنگینی را نداشت نه تنها در خصوص تلفات این حمله اظهار نظری نکرد بلکه از انجام حمله انتقامی متقابل نیز صرف نظر کرده و سیاست سکوت را در پیش گرفت.

پهپاد انتحاری میدان نفتی العمر امریکا اربیل شهر المیادین رژیم صهیونیستی سازمان سیا  فرودگاه بغداد حملات پهپادی  جو بایدن استان اربیل استان الانبار به گزارش پایگاه  عدالت خواهان ایران"پایگاه عین الاسد پایگاه ویکتوری رود فرات سوریه ارتش آمریکا  فرودگاه اربیل مقاومت عراق پایگاه الحریر تحولات عراق تحولات منطقه
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
سلبریتی‌ها بازمی‌گردند/سه دلیل برای بازیابی جایگاه اجتماعی سلبریتی‌ها عمل به وظیفه و تکلیف خواسته زیادی نیست /آقایان سازمان بازرسی کل کشور منتظرتان هستیم اصلی‌ترین مخالف رهبری سید علی خامنه‌ای چه کسی بود؟ روایتی از ماجرای انتخاب محل تدفین حضرت امام خمینی(ره) تأملی بر روند دادرسی یکی از مهمترین پرونده‌های اخیر اختلاس در کشور : برادران اسدبیگی چگونه اطاله دادرسی ایجاد کرده و کارشناسان دغدغه‌مند را به انزوا کشاندند؟ جزئیات تصمیم آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور ایران پیرامون نان سنتی، دارو و بنزین و بیمه سلامت و برخورد با فساد، گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکارپرداخت بسته معشیدی نگاه ما به عملکرد دولت سيزدهم/ بسیاری از حامیان، چه بسا اصلاً سابقهٔ فعالیت در تشکل‌های سیاسی نداشتند روایتی شنیدنی از تفحص یک شهید را در ادامه خواهید دید. برخی اصلاح طلبان سعی می‌کنند از واقعیت طردشدگی این جریان فرار کنند و با حمله به این و آن برای خود آبرویی دست و پا کنن جزئیات سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به تهران و دیدار و گفتگو با رهبر انقلاب یار دیرین شهید آوینی به همرزمان شهیدش پیوست/ پیام ابراهیم حاتمی‌کیا برای درگذشت نادر طالب‌زاده/ نادرترین یار از میان یاران رفت واکنش توئیتری‌ها به عروج عمار انقلاب +تصاویر قیمت تمام شده پراید ۲۰۰ میلیون است/ با ۵ هزار دلار ۲۵ هزار تومانی می‌توان خودرو با کیفیت عالی وارد کرد ۴۲سال فعالیت رسانه‌ای نادر طالب زاده دوستان ناباب لیدر اصلاحات و راز قاتلان ۸۸ بازی مضحک آقای نماینده و رسانه حامی علی لاریجانی/ از اعتصاب غذای نمایشی تا طرح عدم کفایت رئیسی! دولت ستاد اجرایی کردن سیاست‌ها و منویات رهبرانقلاب است/ بعد از هر سخنرانی رهبری در اولین جلسه دولت محورهای این سخنان را به عنوان مصوبه و مقرره اجرایی به اعضای دولت ابلاغ می‌کنم/ سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ باید اجرا شوند اما نه به شکل قبل کارخانه گروه تولیدی ابوذر فردوسی یک کارخانه نادر در کشور است. انتصاب مسئول ناکارآمد حراست بانگ ملی گلستان بعنوان معاون وزیر اقتصاد!!!/ چرا برخی وزرا آبروی رئیس جمهور انقلابی و مردمی جناب رئیسی را به بازی می گیرند؟ با هر گونه تجاوز و تصرف به منابع ملی و عمومی توسط هر شخص و گروهی که باشد با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد کرد با مسببان وضعیت کنونی مازندران برخورد کنید/به بهانه بازدید هوایی معاون استاندار مازندران از ساخت و سازهای غیرمجاز در دخانیات گلستان چه می‌گذرد/ از احتکار و قاچاق توتون در گلستان تا مافیای سیگار در شرق گلستان رد شائبه قومی و مذهبی در قتل دو طلبه گنبدی/ انگیزه های شخصی محتمل‌ترین گزینه عکس | حادثه رانندگی عجیب برای نماینده تبریز | جزئیات تصادف پزشکیان با خودروی قاچاقچیان انسان جزئیات ماجرای شش قتل در مشهد طی دو شب در تعطیلات نوروزی سریال عقب ماندگی گلستان به شعار سال هم رحم نکرد قتل آخوند پژمان و آخوند خوجه در گنبدکاووس به ضرب گلوله / علت نامعلوم جزئیات یک پرونده اطلاعاتی؛ «آقای الف» چطور جاسوس شد؟ | آخرین ملاقات و بازداشت توسط وزارت اطلاعات "علی شیرازی" کیست؟/ تلویزیون “ایران اینترنشنال” ۱ آگهی بگیر را جای تحلیلگر اقتصادی جا زد+عکس کارآفرینی و تولید = نشاط و تعالی جامعه از دیدگاه ابوذر فردوسی، کارآفرین و تولید کننده نمونه کشوری ‌" به نام جمهوریت و به کام دلال سیاسی"دبیر خودخوانده تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان عصر پایان یکجانشینی رئیس‌جمهور/بازدید از شمال تا جنوب ایران در کم‌تر از یکسال تلفات اصلاح طلبان در اربیل آمریکا متحدانش را نیز دور زده است/ از ضمانت کتبی به روسیه تا عازم شدن کشتی نفتکش حاوی نفت روسیه به آمریکا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟! / قاچاق، این بار از نوع مواد محترقه و بلایی که بر سر ما آورد نازنین زاغری آزاد شد؛ و اما براستی نازنین زاغری کیست و چرا تا این حد برای دولت انگلیس مهم است؟ مروری بر زندگی آیت الله العظمی علوی گرگانی نشریه آمریکایی: تفاوت رئیسی و روحانی چشمگیر است+جزئیات افرادی که در جایگاهی قرار بگیرند که تخصص آن را نداشته باشند این افراد خائن هستند عکس و فیلم+زلنسکی کیست؟ و با چه ترفندهایی رئیس‌جمهور اوکراین شد؟ اصلاح طلبان(امروز): نگران کولبران و انفجار گرسنگان!/ اصلاح طلبان(زمان روحانی): دغدغه مردم رفع حصر است/ نگران از جراحی موضعی کروبی +تصاویر عکس جزیره آشوراده/ تنها جزیره ایرانی در بزرگ‌ترین دریاچه جهان گزینه ی محتمل برای نشستن بر کرسی معاونت عمرانی استانداری گلستان!؟+اسناد سیر تا پیاز سفر رئیس جمهور به گلستان+عکس اعلام اسامی ۳۰۰ عضو جداشده از فرقه رجوی در آلبانی دولت سیزدهم پیگیر تخلیه ویلای تصرف شده توسط وزیر کشور سابق +اسناد گزارش تصویری از سفر رئیس جمهور رئیسی به استان گلستان بازدید رئیس جمهور از جزیره آشوراده/ مردم گلستان در انتظار تصمیم انقلابی دولت سیزدهم بزرگترین اختلاس تاریخ جمهوری اسلامی در وزارت جهاد کشاورزی /آقای رئیسی! به فریاد ملت برسید.