منبع فارس 14 اسفند 1400 - اخبار روز - اخبار روز اجتماعی گلستان ، گرگان

سیر تا پیاز سفر رئیس جمهور به گلستان+عکس

با حلول ماه مبارک شعبان؛ ماه پیامبر عظیم‌الشان گرامی اسلام (ص) که مصادف با روز جمعه سیزدهم اسفندماه جاری بود سیزدهمین رئیس‌جمهور کشور عزیزمان ایران مهمان گلستان شد تا با اقدامات جهادی، کارهای ماندگاری را در گلستان نگارستان ایران به یادگار بگذارد. سیر تا پیاز سفر رئیس جمهور به گلستان+عکس

به گزارش پایگاه عدالت خواهان" آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به همراه هیات دولت در یک صبح طوفانی وارد گلستان شد تا طوفانی از عشق و امید را در دل مردم زنده کند و یاس و ناامیدی ناکارآمدی عملکرد هشت ساله «دولت تدبیر و امید» از دل مردم گلستان رخت ببندد و با روی کار آمدن «دولت کار و کرامت» موجی از امید در گلستان، نگارستان ایران پدیدار شود و مردم نظاره کنند که این استان، به معنای واقعی گلستان می‌شود.

بیشتر بخوانید

اخبار عدالت خواه  گلستانی خادملو+ اسناد


بعد از قطعی شدن سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به خطه سرسبز گلستان از مردم و کسبه و بازاریان گرفته تا مسوولان دستگاه‌های اجرایی همه شرایط را برای ورود رئیس‌جمهور مردمی، انقلابی و خدمتگزار مهیا کرده بودند.
 


رئیس‌جمهور در شانزدهمین سفر استانی خود به گلستان برنامه‌های بسیاری را برای مردم شهیدپرور، انقلابی و همیشه در صحنه به ارمغان آورد در این سفر یک‌روزه سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، بهرام عین‌اللهی وزیر ‌بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، احمد وحیدی وزیر کشور و سید مسعود میرکاظمی سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس‌جمهور را همراهی می‌کنند.

استان گلستان مزیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان و کم نظیری از جمله بهره‌مندی از نعمات طبیعی همچون دریا، کوه، جنگل و زمین‌های وسیع حاصلخیزی است همچنین این استان به عنوان یک استان مرزی به شمار می‌رود که اهمیت بسیار زیادی در زمینه صادرات دارد اما با این وجود گلستان دارای مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی بوده که انتظار است بخش عمده‌ای از این موانع در دولت سیزدهم برطرف شود.

بیشترین مطالبات مردم خطه سرسبز گلستان در سفر آیت‌الله ابراهیم رئیسی به استان در حوزه اقتصادی، معیشت، بیکاری، ازدواج، عدم وجود صنعت فعال، احیای خلیج فارس، پتروشیمی، سد نرماب، بحران آب، طرح گردشگری آشوراده، پیگیری ترانزیت ریلی با کشور ترکمنستان، تقویت رشته‌های کاربردی در دانشگاه‌های گلستان است.

در ابتدای ورود رئیس‌جمهور مردمی فرزند شهید مدافع حرم شهید افشین ذورقی با یک دسته گل به استقبال رئیس‌جمهور مردمی آمد و به ایشان خوش‌آمد گفت و سپس آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در فرودگاه بین‌المللی شهرستان گرگان چند کلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.
 


در سفر یکروزه رئیس‌جمهور به گلستان قرار بود بازدید از «جزیره آشوراده» تنها جزیره ایرانی دریای خزر به طور هوایی و با بالگرد انجام شود اما به دلیل نامساعد بودن هوا و باد و طوفانی که در شهرستان حاکم بود شرایط برای پرواز بالگرد مهیا نشد و رئیس‌جمهور مردمی از طریق سفر دریایی آن هم با قایق از این مناطق بازدید کرد تا مشکلات را رسیدگی کند.

روز جمعه یادی کنیم از عملکرد دو رئیس‌جمهور؛ «رئیس‌جمهور تدبیر و امید» که از پشت میز ریاست مشکلات مردم را می‌شنید به گونه‌ای که صبح جمعه تازه متوجه گران شدن بنزین می‌شد و از آن طرف رئیس‌جمهور «دولت کار و کرامت» در یک صبح جمعه طوفانی دل به دریا می‌زند و به قلب مشکلات می‌رود تا از نزدیک با مشکلات گلستان به ظاهر سرسبز اما محروم آشنا شود به همین دلیل است وقتی سیّد ابراهیم رئیسی صبح جمعه راهی گلستان می‌شود، افکار عمومی صبح جمعه رئیسی را با صبح جمعه روحانی مقایسه می‌کنند.

هنوز یادمان نرفته در زمان آقای حسن روحانی که از ترس کرونا تقریباً به مدت دوسال به هیچ عنوان ملاقات مردمی نداشت و یا حتی در زمان جلسه تقدیم بودجه به خاطر کرونا در مجلس حاضر نشد و جلسات هیأت دولت را یا به طور ویدئو کنفرانس برگزار می‌کرد یا اگر هم در جلسه حضور داشت با فاصله بسیار زیاد از دولتمردانش می‌نشست.

هنوز زخم سیل گلستان در عید نوروز سال ۱۳۹۸ از یادمان نرفته است روزهایی که بسیاری از خانه‌ها در آب و گل به سر بردند و مردم گلستان نوروزشان را با گل و لای آغاز کردند و در آن زمان آقای روحانی برای گذراندن تعطیلات نوروزی به قشم رفته بود همچنین یادمان نمی‌رود که آقای رئیسی که در زمان سیل رئیس قوه قضاییه بود به طور حضوری از چند منطقه سیل‌زده خوزستان بازدید کرد.

مردم تفاوت رئیس‌جمهور پشت میز نشین و رئیس‌جمهور مردمی و خدمتگذار را درک می‌کنند فرصت خدمت به مردم یک نعمت بزرگی است که باید قدر آن را دانست؛ به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله العالی» شکر این نعمت آن است که از همه توان برای پیشبرد اهداف انقلاب استفاده شود زیرا ما یک کشور انقلابی هستیم و مردم برای رسیدن به اهداف انقلاب فداکاری و ایثارهای زیادی کردند تا این انقلاب به ثمر نشست.
 


در حاشیه سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به گلستان آن‌قدر ساده زیستی کاروان رئیسی موج می‌زد که برخی مردم نامه‌های‌شان را به طور دستی به رئیس‌جمهور محبوبشان می‌دادند ارتباط نزدیک و بدون‌واسطه مردم با رئیس‌جمهور و وزرا بسیار دیدنی بود مردم با دغدغه معیشتی که داشتند با دیدن رئیس‌جمهور منتخب‌شان موج امید در چشمانشان پدیدار شد.

قطعی برق و سرعت بسیار پایین اینترنت از جمله مشکلاتی بود که کار خبرنگاران را در انعکاس خبری با مشکل مواجه کرد و دیدن مردی با روحیه جهادی و انقلابی نیروی امید و تلاش را در دل خبرنگاران مضاعف کرد و سرعت پایین اینترنت باعث نشد که اخبار جهادی رئیس‌جمهور مردمی در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها منتشر نشود.
 


از رهاورد سفر یکروزه رئیس‌جمهور منتخب مردمی سید ابراهیم رئیسی به همراه هیئت دولت به گلستان می‌توان به بررسی و حل مشکلات جزیره آشوراده و سواحل بندرترکمن، رسیدگی به صنایع نیمه تعطیل در گلستان، رسیدگی به فعال شدن منطقه آزاد اینچه‌برون، اعتبار برای تکمیل سدهای استان گلستان، پیگیری سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون یورویی در نیروگاه برق استان، بررسی مشکلات برق، ادامه رایزنی حداقل حقوق کارگران در سال آینده، ۲ برابر شدن اعتبارات ورزش در گلستان، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در استان، بازدید از سایت ۱۰ هزار هکتاری میگو در منطقه مرزی شمال گمیشان،  دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، دیدار با نخبگان و علمای استان و دیدار با مرزنشینان ترکمن اهل سنت اینچه‌برون اشاره کرد.

صدور مجوز واردات نهاده‌های دامی از اینچه‌برون، لای‌روبی رودخانه‌های استان، رسیدگی به موضوع پتروشیمی در گلستان، بازارچه مشترک «گمیشان، حسنقلی، طرح انتقال آب از دریای خزر و شیرین‌سازی آب و لایروبی سریع، رسوب‌زدایی و باز شدن راه خلیج گرگان به سمت دریا از دیگر برنامه‌های استانی رئیس‌جمهور و هیات دولت در گلستان بود.

در سفر هیات دولت به گلستان سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به شهرستان علی آبادکتول و حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان‌های مینودشت و گالیکش سفر کرد تا از نزدیک مشکلات مردم این شهرستان‌ها را نظاره کنند و درصدد رفع معضلات برآیند.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های کردکوی و بندرگز، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به شهرستان‌های مراوه‌تپه و کلاله  و بهرام عین‌اللهی وزیر ‌بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان آزادشهر رتند تا از این مناطق بازدید کنند.

مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای بازدید به شهرستان‌های بندرترکمن و گمیشان رفت و عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گنبدکاووس حضور یافتند.

در سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت به گلستان، محرابیان وزیر نیرو در شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا حضور داشت و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، مرتضوی معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، احمد وحیدی وزیر کشور و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفراستانی رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

رئیس جمهور با تشریح دستاوردهای سفر به استان گلستان گفت: دولت در عرصه سیاست خارجی به دنبال برقراری توازن در روابط خارجی است و به هیچ وجه سیاست خارجی کشور را محدود نخواهد کرد، امید ما به معجزه در وین نیست، دنبال رفع تحریم‌ها هستیم و خواهیم بود، اما مهم‌تر از آن دنبال خنثی کردن تحریم‌ها هستیم.

در استان گلستان برخلاف اکثر مناطق کشور جمعیت روستاها کاهش نیافته و لذا در این سفر بیشترین اعتبارات تخصیص‌یافته به گلستان، به حوزه کشاورزی تخصیص یافت تا دغدغه‌های مردم استان در زمینه کشاورزی را کاهش دهد.
 


رئیسی همچنین درباره وضعیت صنعت استان گلستان اظهار کرد: در استان گلستان شهرک‌های صنعتی هم داریم، اما صنعت در استان آنچنان که باید رونق ندارد و لذا مصوب شد کارگروهی تشکیل شود تا زیر نظر استاندار و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط ازجمله وزارت صمت، مشکلات صنایع نیمه تعطیل و دچار مشکل را هر چه سریع‌تر برطرف کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بروز تنش‌های آبی در گلستان یکی دیگر از مسائل مطرح شده در جریان این سفر بود، تصریح کرد: مقرر شد تکمیل سدهای استان با اولویت در دستور کار قرار گیرد و برای رفع مشکل کم آبی تعدادی از روستاها نیز که دچار تنش آبی شدید هستند طرحی فوری برای حل این مشکل به تصویب رسید.
 


رئیسی به بازدید خود از خلیج گرگان و جزیره «آشوراده» نیز اشاره و خاطرنشان کرد: مقرر شد کانال‌های آبرسانی به خلیج گرگان هر چه سریع‌تر لایروبی شوند و مشکلات اداری موجود برای بهره‌برداری بهینه از جزیره آشوراده نیز در مدت حداکثر ۱۰ روز برطرف شوند تا بتوان از این ثروت‌های عظیم خدادادی هم برای گلستان و هم برای کل کشور به شکل مفید و موثرتری بهره‌برداری کرد.

وی ادامه داد: درباره وضعیت جزیره آشوراده بحث‌های مختلفی مطرح شد که از نظر بنده هیچ کدام از مسائل مطرح شده دلیل قانع کننده‌ای برای معطل ماندن بهره‌برداری از این نعمت خدادادی نبود و لذا دستور دادم که پیچیدگی‌های نابجای اداری که باعث به وجود آمدن وضعیت فعلی این جزیره شده است، هر چه سریع‌تر برطرف شود.

رئیس جمهور همچنین به بازدید از منطقه آزاد «اینچه‌برون» اشاره کرد و گفت: این منطقه می‌تواند یک مرکزیت بسیار خوبی برای صادرات و واردات به خصوص در زمینه واردات نهاده‌های دامی داشته باشد که از جمله نیازهای جدی استان گلستان نیز هست.

رئیسی با بیان اینکه در این سفر مقرر شد حل مساله مرتبط با سوارکاری در گلستان به هیات سوارکاری استان واگذار شود، افزود: مساله دیگر مرتبط با گلستان احداث مجتمع پتروشیمی در گلستان بود که تاکنون فقط ۲۰ درصد پیشرفت داشته است. مقرر شد جذب سرمایه برای احداث این مجتمع از طریق هولدینگ‌های مرتبط داخلی هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی همچنین به تصمیم‌گیری درباره فعال کردن تعاونی‌های غیرفعال استان گلستان اشاره و تصریح کرد: قرار شد وضعیت تعاونی‌ها در اقتصاد استان عطف به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد بازنگری قرار گیرد و تعاونی‌‌های غیرفعال و نیمه‌فعال استان هر چه بیشتر در عرصه تولید فعال شوند.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره وضعیت شغلی و حقوق خبرنگاران خاطرنشان کرد: اگر دولت بخواهد در زمینه حقوق و مزایا یک قشر خاص را مورد توجه قرار دهد، به طور طبیعی مورد سوال شاغلان در دیگر عرصه‌ها قرار خواهد گرفت، امروز اکثریت شاغلان و حقوق‌بگیران درخواست دارند حقوق و مزایای آنان متناسب‌سازی شود و لذا دولت تصمیم گرفته‌ سازوکاری طراحی کند که عدالت را در حقوق و مزایای همه حقوق‌بگیران برقرار کند.

رئیسی گفت: سازمان امور اداری و استخدامی مامور شده تا با یک بررسی دقیق و کارشناسی طرحی را برای سامان‌دادن و متناسب‌سازی حقوق اقشار و شاغلان مختلف تهیه کند که دیگر احساس تبعیض میان حقوق‌بگیران بخش‌های مختلف وجود نداشته باشد.
 


وی همچنین درباره برنامه دولت برای بهره‌گیری از ظرفیت کریدور شمال-جنوب برای توسعه شرق استان خزر و نقش این منطقه در سیاست گسترش روابط همسایگی دولت گفت: دولت تعامل با همه کشورهای دنیا را با اولویت کشورهای همسایه در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس جمهور افزود: امروز روابط با همسایگان متناسب با ظرفیت‌های موجود نیست و تعاملات اقتصادی و تجاری ما با کشورهای همسایه می‌تواند در سطحی بسیار بالاتر باشد. در سفرهایی که در مدت سپری شده از آغاز فعالیت دولت به کشورهای همسایه داشتم بیش از پیش این مساله برای بنده محرز شد که ظرفیت‌های روابط همسایگی کشور آنچنان که باید در عمل محقق نشده است.

رئیسی یادآور شد: در سفر به ترکمنستان که اتفاقاً با همین استان گلستان هم همسایه است، با مذاکرات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت‌های زیادی برای ارتقای سطح روابط وجود دارد و یکی از این ظرفیت‌ها همین قرارداد سوآپ گازی بود که باعث می‌شود دیگر در مناطق شمالی کشور قطعی گاز نداشته باشیم.
 


وی گفت: قرارگاهی تشکیل شده که بسیار فعال عمل کرده و اعداد و ارقام به دست آمده در عرصه صادرات نفتی و غیرنفتی گواه موفقیت عملکرد این قرارگاه و سیاست‌های اتخاذ شده از سوی دولت است، در همین منطقه اینچه برون رئیس راه‌آهن گزارش داد که تجارت از این منطقه در چند ماه اخیر بسیار متفاوت از قبل بوده و امیدواریم بتوانیم گام‌های ماندگاری در این زمینه برداریم.

رئیس جمهور درباره گسترش خطوط ریلی در گلستان اظهار کرد: دو نظر درباره گسترش خط‌آهن در گلستان وجود داشت که به لحاظ فنی و کارشناسی بودن موضوع مقرر شد هیاتی کارشناسی تشکیل شده و هر چه سریع‌تر با لحاظ مولفه‌های کوتاه‌ترین، سریع‌ترین و به صرفه‌ترین مسیر، نظر خود را اعلام کند.

رئیسی در پایان سفر استانی خود در گلستان به جمع خبرنگاران آمد و سالار احمدی «خبرنگار فارس» به نمایندگی از خبرنگاران استان گلستان سوالاتی را از رئیس‌جمهور منتخب مردمی پرسید و رئیسی به صبر و حوصله به سوالات پاسخ داد.

به گزارش فارس، استان گلستان سرزمین مردمان شهیدپرور، ولایی و متعهد به انقلاب اسلامی است و در طول عمر با برکت انقلاب همواره پشتیبان نظام مقدس اسلامی بوده و هستند و هرگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیاز به مردم داشت در صحنه حضور داشتند و امروز که مردم این خطه سرسبز شاهد سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت سیزدهم به استان گلستان هستند چراغ امید در دل مردم محروم این استان روشن شد و اکنون چشم امیدشان را به عملکرد انقلابی دولت سیزدهم بستند.

==============

گزارش از سمیرا رجبی

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه
دیدگاه شما :
سلبریتی‌ها بازمی‌گردند/سه دلیل برای بازیابی جایگاه اجتماعی سلبریتی‌ها عمل به وظیفه و تکلیف خواسته زیادی نیست /آقایان سازمان بازرسی کل کشور منتظرتان هستیم اصلی‌ترین مخالف رهبری سید علی خامنه‌ای چه کسی بود؟ روایتی از ماجرای انتخاب محل تدفین حضرت امام خمینی(ره) تأملی بر روند دادرسی یکی از مهمترین پرونده‌های اخیر اختلاس در کشور : برادران اسدبیگی چگونه اطاله دادرسی ایجاد کرده و کارشناسان دغدغه‌مند را به انزوا کشاندند؟ جزئیات تصمیم آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور ایران پیرامون نان سنتی، دارو و بنزین و بیمه سلامت و برخورد با فساد، گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکارپرداخت بسته معشیدی نگاه ما به عملکرد دولت سيزدهم/ بسیاری از حامیان، چه بسا اصلاً سابقهٔ فعالیت در تشکل‌های سیاسی نداشتند روایتی شنیدنی از تفحص یک شهید را در ادامه خواهید دید. برخی اصلاح طلبان سعی می‌کنند از واقعیت طردشدگی این جریان فرار کنند و با حمله به این و آن برای خود آبرویی دست و پا کنن جزئیات سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به تهران و دیدار و گفتگو با رهبر انقلاب یار دیرین شهید آوینی به همرزمان شهیدش پیوست/ پیام ابراهیم حاتمی‌کیا برای درگذشت نادر طالب‌زاده/ نادرترین یار از میان یاران رفت واکنش توئیتری‌ها به عروج عمار انقلاب +تصاویر قیمت تمام شده پراید ۲۰۰ میلیون است/ با ۵ هزار دلار ۲۵ هزار تومانی می‌توان خودرو با کیفیت عالی وارد کرد ۴۲سال فعالیت رسانه‌ای نادر طالب زاده دوستان ناباب لیدر اصلاحات و راز قاتلان ۸۸ بازی مضحک آقای نماینده و رسانه حامی علی لاریجانی/ از اعتصاب غذای نمایشی تا طرح عدم کفایت رئیسی! دولت ستاد اجرایی کردن سیاست‌ها و منویات رهبرانقلاب است/ بعد از هر سخنرانی رهبری در اولین جلسه دولت محورهای این سخنان را به عنوان مصوبه و مقرره اجرایی به اعضای دولت ابلاغ می‌کنم/ سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ باید اجرا شوند اما نه به شکل قبل کارخانه گروه تولیدی ابوذر فردوسی یک کارخانه نادر در کشور است. انتصاب مسئول ناکارآمد حراست بانگ ملی گلستان بعنوان معاون وزیر اقتصاد!!!/ چرا برخی وزرا آبروی رئیس جمهور انقلابی و مردمی جناب رئیسی را به بازی می گیرند؟ با هر گونه تجاوز و تصرف به منابع ملی و عمومی توسط هر شخص و گروهی که باشد با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد کرد با مسببان وضعیت کنونی مازندران برخورد کنید/به بهانه بازدید هوایی معاون استاندار مازندران از ساخت و سازهای غیرمجاز در دخانیات گلستان چه می‌گذرد/ از احتکار و قاچاق توتون در گلستان تا مافیای سیگار در شرق گلستان رد شائبه قومی و مذهبی در قتل دو طلبه گنبدی/ انگیزه های شخصی محتمل‌ترین گزینه عکس | حادثه رانندگی عجیب برای نماینده تبریز | جزئیات تصادف پزشکیان با خودروی قاچاقچیان انسان جزئیات ماجرای شش قتل در مشهد طی دو شب در تعطیلات نوروزی سریال عقب ماندگی گلستان به شعار سال هم رحم نکرد قتل آخوند پژمان و آخوند خوجه در گنبدکاووس به ضرب گلوله / علت نامعلوم جزئیات یک پرونده اطلاعاتی؛ «آقای الف» چطور جاسوس شد؟ | آخرین ملاقات و بازداشت توسط وزارت اطلاعات "علی شیرازی" کیست؟/ تلویزیون “ایران اینترنشنال” ۱ آگهی بگیر را جای تحلیلگر اقتصادی جا زد+عکس کارآفرینی و تولید = نشاط و تعالی جامعه از دیدگاه ابوذر فردوسی، کارآفرین و تولید کننده نمونه کشوری ‌" به نام جمهوریت و به کام دلال سیاسی"دبیر خودخوانده تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان عصر پایان یکجانشینی رئیس‌جمهور/بازدید از شمال تا جنوب ایران در کم‌تر از یکسال تلفات اصلاح طلبان در اربیل آمریکا متحدانش را نیز دور زده است/ از ضمانت کتبی به روسیه تا عازم شدن کشتی نفتکش حاوی نفت روسیه به آمریکا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟! / قاچاق، این بار از نوع مواد محترقه و بلایی که بر سر ما آورد نازنین زاغری آزاد شد؛ و اما براستی نازنین زاغری کیست و چرا تا این حد برای دولت انگلیس مهم است؟ مروری بر زندگی آیت الله العظمی علوی گرگانی نشریه آمریکایی: تفاوت رئیسی و روحانی چشمگیر است+جزئیات افرادی که در جایگاهی قرار بگیرند که تخصص آن را نداشته باشند این افراد خائن هستند عکس و فیلم+زلنسکی کیست؟ و با چه ترفندهایی رئیس‌جمهور اوکراین شد؟ اصلاح طلبان(امروز): نگران کولبران و انفجار گرسنگان!/ اصلاح طلبان(زمان روحانی): دغدغه مردم رفع حصر است/ نگران از جراحی موضعی کروبی +تصاویر عکس جزیره آشوراده/ تنها جزیره ایرانی در بزرگ‌ترین دریاچه جهان گزینه ی محتمل برای نشستن بر کرسی معاونت عمرانی استانداری گلستان!؟+اسناد سیر تا پیاز سفر رئیس جمهور به گلستان+عکس اعلام اسامی ۳۰۰ عضو جداشده از فرقه رجوی در آلبانی دولت سیزدهم پیگیر تخلیه ویلای تصرف شده توسط وزیر کشور سابق +اسناد گزارش تصویری از سفر رئیس جمهور رئیسی به استان گلستان بازدید رئیس جمهور از جزیره آشوراده/ مردم گلستان در انتظار تصمیم انقلابی دولت سیزدهم بزرگترین اختلاس تاریخ جمهوری اسلامی در وزارت جهاد کشاورزی /آقای رئیسی! به فریاد ملت برسید.